Előre

Egy véleményes gól döntött

Az utóbbi hetek jó formája alapján a Békéscsaba 1912 Előre labdarúgócsapata váratlan hazai vereséggel zárta a meglehetően hosszúra nyúló idényt. Az évad végére jelentősen visszaeső Kazincbarcika számára egy véleményes gól is elegendőnek bizonyult a 3 pont begyűjtéséhez. A lila-fehérek 9. helyről várhatják a februári másodikai folytatást.

Békéscsaba 1912 Előre–Kazincbarcikai SC 0–1 (0–1)

Hét év után nyerhetnek ismét a lilák

Vasárnap zárul az NB II-es labdarúgó-bajnokság idei maratoni küzdelemsorozata. A 21. forduló keretében a Békéscsaba 1912 Előre csapata vasárnap 13 órakor a Kazincbarcika együttesét fogadja a Kórház utcai stadionban. A két fél ellentétes utat járt az idény utolsó negyedében. Míg a lila-fehérek kijöttek a gödörből, addig a borsodiakról nem mondható el ugyanez.

Megtört a jég, legyőzték a Tiszakécskét!

Folytatta ragyogó év végi hajráját a Békéscsaba 1912 Előre csapata. A lila-fehérek az NB II-es labdarúgó-bajnokság tavaszról előrehozott első játéknapján Tiszakécskén gyűjtötték be a három pontot, ezzel visszavágva a házigazdáknak a nyári Kórház utcai fiaskóért. A viharsarki gárda először tudta tétmérkőzésen legyőzni a Tisza-parti alakulatot, ezzel pedig 13 pontra került a már kieső helyen tanyázó Haladástól.

Tiszakécske LC–Békéscsaba 1912 Előre 01 (00)

A „mumusához” látogat az Előre

Tekintettel a két csapat korábbi eredménysorára, egy igazi „mumushoz” látogat vasárnap a Békéscsaba 1912 Előre labdarúgócsapata. Az NB II-es bajnokság tavaszról előrehozott első fordulójában a Tiszakécske vendégeként kell helytállniuk a lila-fehéreknek, melyet korábban még egyetlen tétmeccsen sem sikerült két vállra fektetniük.

Schindler Szabolcs nemes bosszúja

Tökéletes hetet tudhat maga mögött a Békéscsaba 1912 Előre csapata, amely a szerdai Siófok elleni hazai sikerét egy ajkai győzelemmel koronázta meg, az NB II-es labdarúgó-bajnokság idényzáró fordulójában. Az évnek még nincs vége, hiszen a tavaszi első két játéknapra eső mérkőzéseket is decemberben játssza le a mezőny.

FC Ajka–Békéscsaba 1912 Előre 13 (12)

Schindler Szabolcs presztízsmérkőzése Ajkán

Az őszi idény záró fordulójára kisorsolt mérkőzésekre kerül sor hétvégén az NB II-es labdarúgó-bajnokságban. A csapatok számára azonban még nem érkezik el a rövid téli pihenő időszaka, mivel két játéknapot a tavaszi szezonból is előre hoztak. A tabella 12. helyén tanyázó Békéscsaba 1912 Előre együttese vasárnap 17 órakor amolyan ki-ki meccset vív a mögötte 3 pontnyi lemaradásban lévő Ajka otthonában.

Szívvel, lélekkel játszottak szünet után

Remek második félidei játékkal, hátrányból fordítva jutott értékes 3 ponthoz a Békéscsaba 1912 Előre labdarúgócsapata. A lilák a válogatott programja miatt szerdán pótolt 11. játéknap keretében a jól szereplő Siófokot látták vendégül, sikerükkel pedig a 11. helyre léptek előre a tabellán.

Békéscsaba 1912 Előre–BFC Siófok 3–1 (1–1)

A Siófok érkezik a Kórház utcába

A válogatott programja miatt elhalasztott 11. fordulót pótolják szerdán az NB II-es labdarúgó-bajnokságban. A Békéscsaba 1912 Előre csapata három napon belül ismét a Kórház utcában játszik 18 órától, a vendég pedig a BFC Siófok együttese lesz.

Nem volt hiábavaló a csabaiak erőfeszítése

A Békéscsaba 1912 Előre saját közönsége előtt 1–1-es döntetlent játszott az ETO FC Győrrel vasárnap a labdarúgó NB II 18. fordulójában. A vendégek Lovrencsics Balázs 3. percben szerzett találatával szinte végig vezettek, a nagy elánnal támadó lila-fehérek azonban az utolsó pillanatokban Tóth Dániel fejesével egyenlíteni tudtak és nem érdemtelenül mentettek pontot.

Békéscsaba 1912 Előre–WKW ETO FC Győr 1–1 (0–1)

Boér Gábor visszatér a Kórház utcába

A válogatott programja miatti kényszerű pihenő után nagyon kemény év végi menetelésbe kezd a Békéscsaba 1912 Előre NB II-es labdarúgócsapata. A lilák vasárnap 15.15 órától az ETO FC Győr elleni tévés meccsel indítják azt a három hetes időszakot, melynek során öt bajnoki és egy kupamérkőzés vár a sérülésektől tizedelt együttesükre.

Küzdelmes meccs, értékes diadallal

Talán az éhező etióp gyermekeknek nem hiányzik annyira egy falat kenyér, mint a Békéscsaba 1912 Előre együttesének az a három bajnoki pont, amit vasárnap délután a Soroksárral szemben harcolt ki a Kórház utcában. A lilák az ellenféllel és a gólínséggel egyaránt nagyot küzdöttek, Gréczi találatával azonban mindkét csatát megnyerték, ezzel átmenetileg levegőhöz jutottak a kiesés elleni külön versenyben.

Békéscsaba 1912 Előre–Soroksár SC 1–0 (1–0)

Sorstárs csapatok randevúznak

Ahogy Schindler Szabolcs vezetőedző találóan nyilatkozta csapata szerdai dorogi bajnokiját követően: az Előre minden héten az életéért küzd az NB II-es bajnokságban. A lila-fehérek vasárnap a hasonló nehézségekkel küzdő Soroksárt látják vendégül 13.30 órás kezdéssel, amolyan „6 pontos” mérkőzésen.

Góllövő csatár kerestetik!

Az NB II-es labdarúgó-bajnokság hétközi játéknapján Dorogon szenvedett két gólos vereséget a Békéscsaba 1912 Előre csapata. A viharsarki alakulat hiába kezdeményezett többet a mérkőzés jelentős részében, a támadóik a kapu előtt rendre határozatlanok voltak, ezzel szemben a házigazdák szemfüles módon két gyors találattal már az első félidőben kialakították a végeredményt, a hajrában pedig fölényessé tették sikerüket.

Dorogi FC–Békéscsaba 1912 Előre 41 (20)

Dorogon is foghíjas lesz az Előre

Hétközi fordulót rendeznek az NB II-es labdarúgó-bajnokságban, melynek keretében szerdán 13.30 órától Dorogon vendégszerepel a Békéscsaba 1912 Előre csapata. A lilák több mint 2 hónapnyi pauza után nyertek ismét vasárnap a pontvadászatban, ennek jótékony hatása tabellán is látszik.

A betegséget is legyőzték a lilák

Az augusztus 28-i váci mérkőzés után ismét bajnoki győzelem ízét érezhették a Békéscsaba 1912 Előre labdarúgói. A lila-fehér alakulat az NB II-es pontvadászat alsóházi derbijén a Budaörsöt verték úgy, hogy jó pár játékosuknak betegen kellett játszania.

Békéscsaba 1912 Előre–Budaörsi SC 1–0 (0–0)

A vasárnapi három pont hatot ér!

Október vége és november eleje mozgalmas napokat tartogat a Békéscsaba 1912 Előre labdarúgócsapata életében. A lila-fehér alakulat szerda-szombati rendszerben játssza a tétmérkőzéseket. A szerdai füzesgyarmati kupameccset sikerrel vette Schindler Szabolcs együttese, vasárnap pedig a bajnokságban a sor, ahol a Budaörsöt fogadja a Kórház utcában 13.30 órától.

Lesújtott a foci örök törvénye

Az NB II-es labdarúgó-bajnokság vasárnapi 14. játéknapján hallatlan balszerencsés körülmények között, az utolsó előtt percben kapott góllal szenvedett vereséget Csákváron a Békéscsaba 1912 Előre csapata. A liláknak addig számos lehetőségük volt eldönteni a meccset, a sok kihagyott helyzet azonban megbosszulta magát. Győzelmével a Csákvár élre állt a tabellán, az immár két hónapja nyeretlen csabaiaknál viszont egyre mélyülnek a problémák.

Aqvital FC Csákvár–Békéscsaba 1912 Előre 10 (00)

Nehéz helyzetben az Előre szakvezetése

Az öt mérkőzés óta nyeretlen Békéscsaba 1912 Előre NB II-es labdarúgócsapata útja a Felcsúttal szomszédos Fejér megyei városkába, Csákvárra vezet vasárnap. A megszerzett 12 pontjával a tabellán 14. pozíciót elfoglaló lila-fehér alakulat nem áll könnyű kihívás előtt a bajnokság 14. fordulójában sem, hiszen a házigazdák éppen kétszer akkora tárházzal rendelkeznek, ennek birtokában pedig a feljutást érő második helyen tanyáznak.

Továbbra is szenved az Előre

Soványka hazai döntetlennel folytatta bajnoki szereplését a Békéscsaba 1912 Előre NB II-es labdarúgócsapata, amely az újonc szolnoki együttessel osztozott meg a pontokon. A lila-fehérek ismét csak helyzetekig jutottak el, és bár a közel 260 percnyi gól nélküli időszakot sikerült megszakítaniuk, az 53 napos nyeretlen szériájuk minimum egy héttel tovább nő!

Békéscsaba 1912 Előre–Szolnoki MÁV FC 1–1 (0–1)

Előre mottó: Megtörni az 53 napos nyeretlenséget!

A válogatott Európa-bajnoki selejtezői miatt meglehetősen „vontatott üzemmódban” zajlott októberben a Merkantil Bank Liga NB II-es labdarúgó-bajnokság. Vasárnap a 13. játéknappal folytatódnak a küzdelmek, melynek keretében a Békéscsaba 1912 Előre csapata 17 órától a Kórház utcában fogadja az újonc Szolnokot. A két együttest 4 hely, de csupán egyetlen pont választ el a tabellán.

Krónikus csabai gólínség

Szegedi sikerrel zárult az NB II-es labdarúgó-bajnokság 12. fordulójának vasárnapi Dél-alföldi derbije. A vadonatúj Szent Gellért Fórumban megvívott jó hangulatú találkozón a Tisza-parti gárda 4000 néző előtt egyetlen góllal múlta felül a lila-fehér vendégeket.

Szeged-Csanád Grosics–Békéscsaba 1912 Előre 1–0 (1–0)

Dél-alföldi rangadó előtt

Mivel a honi szövetség döntése alapján az NB II-es labdarúgó-bajnokság 11. fordulójára kisorsolt hétközi mérkőzéseket november 27-én játsszák csak le, ezért a Békéscsaba 1912 Előre együttese ismét házon kívül lép pályára. A sikertelen gyirmóti kirándulást követően vasárnap Szegedre visz a lila-fehérek útja, ahol 17 órakor a vadonatúj Szent Gellért Fórumban vendégeskedik.

A lehetőségek adva voltak!

Nem éppen a Békéscsaba 1912 Előre aranyoldalaira kerül be 2019 szeptembere, amelyet győztes bajnoki nélkül zárt az NB II-es csapat. A lila-fehérek a pontvadászat 10. fordulója keretében a Gyirmót otthonában szenvedtek fájó vereséget, hiszen a lehetőségeik adva voltak a pontszerzéshez, mégis a hazai együttes kasszírozta be mindhárom egységet.

Gyirmót FC Győr–Békéscsaba 1912 Előre 20 (10)

A fegyelem és a helyzetkihasználás a siker kulcsa

Nem áll könnyű kihívás előtt a Békéscsaba 1912 Előre NB II-es labdarúgócsapata, amely a bajnokság vasárnapi 10. fordulójában Gyirmóton vendégszerepel. A vendéglátók mérsékelten kezdték az új évet Csertői Aurél irányításával, de az utóbbi hetekben már úgy teljesítenek, ahogyan azt elvárhatják tőlük szurkolóik, az ex-válogatottakkal soraikban.

Nem bírtak egymással

A Békéscsaba 1912 Előre labdarúgócsapata nem bírt a tavaly még NB I-ben szereplő Haladással, az NB II-es labdarúgó-bajnokság hétközi fordulójában. A Kórház utcai derbin mindkét félidőben egy-egy gól született mindkét részről, de a találatok eloszlása mellett a játék képe alapján is reális pontosztozkodás született.

Békéscsaba 1912 Előre–Szombathelyi Haladás 2–2 (1–1)

Melyik arcát mutatja majd az Előre?

Két és fél hetes pauza után lép szerdán újból pályára a Békéscsaba 1912 Előre NB II-es labdarúgócsapata, amely . Schindler Szabolcs alakulata előbb a válogatott Európa-bajnoki selejtezője, majd a soron következő Balmazújváros kizárása miatt maradt játék nélkül, a szeptember 1-jei Budafok elleni vesztes mérkőzést követően azonban talán jól is jött a sorok rendezésére.

Tanácstalanok voltak a lilák

Az NB II-es labdarúgó-bajnokság vasárnapi 7. fordulójában az eddigi leggyengébb mérkőzését vívta a Békéscsaba 1912 Előre csapata. A lila-fehérek rossz felfogásban és az utóbbi hetekben rájuk jellemző agresszivitást nélkülözve léptek pályára saját közönségük előtt, ezáltal bukásra voltak ítélve a három pont begyűjtésével élre ugró Budafok ellen.

Békéscsaba 1912 Előre–Budafoki MTE 0–3 (0–2)

Rangadónak beillő meccs jön

A Merkantil Bank Liga NB II-es labdarúgó-bajnokság 7. játéknapján rangadónak beillő mérkőzést vív hazai környezetben a Békéscsaba 1912 Előre csapata. A tabella 5. helyén tanyázó alakulat vasárnap 17 órától a két pozícióval előtte álló Budafokot fogadja, amelynek 4 győzelem mellett 2 vereség áll a neve mögött. Schindler Szabolcs alakulata 2 ponttal gyűjtött kevesebbet, amennyiben tehát győzni tud, úgy biztosan javít a helyezésén is.

A célfoci három pontot eredményezett

Idegenbeli győzelemmel folytatta szereplését a Békéscsaba 1912 Előre labdarúgócsapata, amely az NB II-es pontvadászat szerdai 7. játéknapján a Vácot győzte le a Duna-partiak balassagyarmati átmeneti otthonában.

Vác FC–Békéscsaba 1912 Előre 02 (01)

A lilák komolyan veszik a Vácot

Hétközi fordulót rendeznek a Merkantil Bank Liga NB II-es labdarúgó-bajnokságban. A Békéscsaba 1912 Előre számára a Vác FC jelenti a szerdai kihívást, amely a stadionja rekonstrukciója miatt Balassagyarmaton fogadja ellenfeleit. A találkozó kezdési időpontja 17.30 óra.

Jó kis hírverő meccs volt

Változatos, rendkívül izgalmas, hatgólos mérkőzésen osztozott meg a pontokon a Békéscsaba 1912 Előre és a vasárnapi Kórház utcai vendég MTK. A tavalyi még élvonalban szereplő fővárosiak szereztek vezetést, azután viszont kétszer is nekik kellett futniuk az eredmény után, de mindezt jól tették.

Békéscsaba 1912 Előre–MTK Budapest 3–3 (2–1)

Újabb patinás fővárosi vendég érkezik

A Merkantil Bank Liga NB II-es labdarúgó-bajnokság 5. játéknapján hazai környezetben lép pályára a Békéscsaba 1912 Előre csapata. Schindler Szabolcs tanítványai a Vasas után egy újabb patinás budapesti klubot, az MTK-t látják vendégül vasárnap 19 órás kezdéssel. A fővárosiak tavaly még az élvonalban szerepeltek, és nem titkolják, hogy terveik szerint retúrjegyet váltottak csak ebbe az osztályba.

Máshogyan is alakulhatott volna

Az NB II-es labdarúgó-bajnokság vasárnapi 4. játéknapján balszerencsés vereséget szenvedett Szabolcsban a Békéscsaba 1912 Előre csapata. A lilák az első félidő derekán kihagyták a kihagyhatatlant, a házigazdák pedig góllal büntettek ezért a szünet előtt, a folytatás pedig már az ő akaratuk szerint zajlott.

Nyíregyházi Spartacus FC–Békéscsaba 1912 Előre 30 (10)

A hétfőihez hasonló alázatra lesz szükség

A Merkantil Bank Liga NB II-es labdarúgó-bajnokság negyedik fordulójában vasárnap 17.30 órakor Nyíregyházára látogat a Békéscsaba 1912 Előre csapata. A Zoran Szpisljak által irányított szabolcsiak és a lilák ellentétes utat tettek meg az eddigi három játéknap során, hiszen amikor az egyik fél nyert, akkor a másiknak nem termett pont.

Igazolt és a válogatottnak is ad játékost az Előre

Az élvonalbeli Debreceni VSC labdarúgócsapata kölcsönadta Burai Erik Csabát az NB II-es Békéscsaba 1912 Előre együttesének. A Loki februárban igazolta le a többszörös utánpótlás-válogatott játékost, aki Dániából az FC Midtjylland soraiból tért haza – írja a debreceni klub honlapja.

A lilák többet tettek a győzelemért

Munkás győzelmet aratott a Békéscsaba 1912 Előre csapata az NB II-es labdarúgó-bajnokság 3. fordulójának hétfő esti záró mérkőzésén. A harcosabb, pontosabb és fegyelmezett lila-fehér alakulat félidőnként lőtt egy-egy gólt a Vasasnak, ezzel megérdemelten jutott a három pont birtokába, és a tabellán a 4. helyre lépett fel.

Békéscsaba 1912 ElőreVasas FC 2–0 (1–0)

Hétfő esti tévés meccsre érkezik a Vasas

Felemásan tudta le az NB II-es labdarúgó-bajnokság eddigi két fordulóját a Békéscsaba 1912 Előre együttese. A lila-fehérek az elmúlt vasárnapi hazai fiaskót a Kazincbarcika hétközi idegenbeli legyőzésével mérsékelték, az előttünk álló hétfőn pedig ismét a Kórház utcában vár komoly feladat rájuk.

Feledtetve a vasárnapi hazai fiaskó

Győzelemmel feledtette a három nappal korábban elszenvedett hazai vereséget a Békéscsaba 1912 Előre NB II-es labdarúgócsapata. A lila-fehérek a Kazincbarcika otthonául szolgáló putnoki pályáról hozták el mindhárom pontot a bajnokság második körének szerdai találkozóján.

Kazincbarcikai SC–Békéscsaba 1912 Előre 12 (00)

Putnokon vizitel szerdán az Előre

Nem a várakozások szerinti végeredménnyel zárult a Békéscsaba 1912 Előre rajtja a labdarúgó NB II-ben. Hiába támadták végig a Tiszakécske elleni hazai bajnokit, a gólt a Bács-Kiskun megyeiek lőtték, akik el is rabolták a három bajnoki pontot.

A kécskeieknek egy lehetőség is elég volt

Tovább hat a kécskeiek elleni átok a Békéscsaba 1912 Előre labdarúgó-csapatára. A lila-fehérek az NB II-es bajnokság vasárnapi hazai nyitányán hiába játszottak nyomasztó fölényben, és alakítottak ki számos lehetőséget, a vendégek egyetlen eredményes kontra révén három ponthoz jutottak.

Békéscsaba 1912 Előre–Duna Aszfalt-Tiszakécse VSE 01 (00)

Az Előre először győzheti le a Kécskét

Vasárnap megkezdődik az NB II-es labdarúgó-bajnokság őszi idénye. A Békéscsaba 1912 Előre csapata vasárnap 19 órakor a tiszakécskei Duna Aszfalt együttesét fogadja a Kórház utcai stadionban, amelynek új, mintegy 2400 ülőhelyes lelátóját ezen a mérkőzésen vehetik birtokba a szurkolók. A nyáron a Győrbe távozó Boér Gábor helyét, a lila-fehér klub egykori védője, Schindler Szabolcs vette át, aki az előző idényben az NB III Nyugati csoportjában bajnoki címhez segítette az FC Ajka együttesét. Vele beszélgettünk a felkészülésről, a tervekről, az NB II-es bajnokság erőviszonyairól.

Szurkolói ankét az Előre-székházban

A Békéscsaba 1912 Előre szurkolói ankétot tart július 31-én, szerdán 19 órától. Az esemény helyszíne az Előre Kórház utcai székháza II. emeletén található „Taktika terem” lesz. A találkozón a vezetőség és szakmai stáb értékeli a felkészülési időszakot, szó lesz az őszi szezonra vonatkozó tervekről és tennivalókról, valamint megpróbálnak válaszolni az érdeklődők kérdéseire.

Akad még csiszolnivaló a liláknál

Győzelemmel zárta le a nyári edzőmérkőzések sorát a Békéscsaba 1912 Előre NB II-es labdarúgócsapata, amely vasárnap zárt kapuk mögött múlta felül négy góllal a román III. ligás Kisjenő alakulatát. A lila-fehérek mindkét félidő során az első negyedórában szereztek két-két találatot.

Békéscsaba 1912 Előre–CS Crisul Chisineu-Cris (román) 4–0 (2–0)

Vasárnap zárva maradnak a Kórház utcai kapuk

Akik vasárnap délután szerették volna megtekinteni a Békéscsaba 1912 Előre NB II-es labdarúgó-csapatának bajnoki főpróbáját, azok számára van egy rossz hírünk.

A keretet tekintve startra készen áll az Előre

A bajnoki rajt előtt két héttel és a finomhangolás megkezdésének időpontjára gyakorlatilag véglegesnek tekinthető a Békéscsaba 1912 Előre másodosztályú kerete. A 2019/20-as idényben sokkal nagyobb lesz az átjárás a lila-fehérek két csapata között, így bármikor-bárki játszhat majd akár a másod-, akár a megye I. osztályban is – írja a klub honlapja.

Három gólt lőtt Debrecenben az Előre

Az NB III-ban szereplő DEAC vendégeként lépett pályára szombaton a Békéscsaba 1912 labdarúgócsapata. A lila-fehérek három góllal múlták felül a számos élvonalbeli múltú játékost felvonultató egyetemi alakulatot.

Debreceni EAC–Békéscsaba 1912 Előre 0–3 (0–1)

Az MTK fiatalokat kölcsönöz az Előrének

Az NB II-es Békéscsaba 1912 Előre labdarúgócsapata három játékost kapott kölcsön a szintén másodosztályú MTK Budapesttől a 2019–2020-as idényre.

Két gól itt, két gól ott

Négy gól született szerdán a Kórház utcában, a két megyei élcsapat tesztmeccsén. A második félidő elején a gyarmatiak gyors egymást követően kétszer is betaláltak, amit a házigazdák nagy hajrában egalizáltak az utolsó negyedórában.

Békéscsaba 1912 Előre–Füzesgyarmati SK 22 (00)

Az új lelátóra válthatók meg az újévi bérletek

A Békéscsaba 1912 Előre a mai nappal megkezdi a 2019/2020-as idényre érvényes bérletek árusítását. Az éves belépők változatlan árakon válthatók meg a Kórház utcai székház I. emeleti ügyfélszolgálati irodájában. A felnőttek 15 ezer, diákok és nyugdíjasok 7500 forintért foglalhatnak le állandó helyet egy évre immár az új tribünre.

Debrecenben is 2–1-re nyert az Előre

Harmadik nyári mérkőzését is 2–1 arányban nyerte a Békéscsaba 1912 Előre labdarúgócsapata, amely szombaton délelőtt a pallagi edzőközpontban a DVSC-t győzte le. A hazai piros-fehérek szereztek vezetést a találkozón, ám a viharsarkiak fordítottak.

Debreceni VSC–Békéscsaba 1912 Előre 12 (1–1)

Úgy alakult, mint szerdán Miskolcon

A Tiszaújvárosban edzőtáborozó Békéscsaba 1912 Előre labdarúgócsapata szombaton az NB III-as bajnokság Keleti csoportjának ezüstérmesével találkozott. A Jászberény a találkozó elején vezetést szerzett, amit a bő negyven percen keresztül sikerült megőriznie, szünet után azonban fordított a lila-fehér alakulat és végül megismételte a szerdai Diósgyőrben elért eredményt.

Békéscsaba 1912 Előre–Jászberényi FC 21 (01)

Előre: munkába állt a fakó, rutinos csatár érkezett

Míg az első csapat már a felkészülés második hetére kiírt munkát végzi Tiszaújvárosban, addig a megye I. osztályú bajnokságot megnyerő Békéscsaba 1912 Előre II. gárdája csak csütörtökön látott, munkához. A „kései” kezdés hátterében az osztályozó miatt alaposan elhúzódó előző idény áll.

Faragó Tomás duplájával két vállon a Diósgyőr

Szerdán lejátszotta első nyári hivatalos tesztmérkőzését a Békéscsaba 1912 Előre NB II-es labdarúgócsapata. A tiszaújvárosi edzőtábor harmadik napján Miskolcra utaztak a lila-fehérek, ahol az élvonalbeli DVTK fogadta őket zárt kapuk mögött. Az eredmény ismeretében érthető, hogy miért is, hiszen a csabaiak Faragó Tomás duplájával legyőzték a borsodi élgárdát.

Diósgyőri VTK–Békéscsaba 1912 Előre 12 (11)

Egymás közti játékkal zárták a hetet

A felkészülés hatodik napján először lépett pályára a Békéscsaba 1912 Előre NB II-es labdarúgó-csapata, amely „házon belül” talált ellenfelet, megfelezték ugyanis a játékoskeretet. A nem hivatalos felkészülési találkozó abban is különbözött a többitől, hogy csak kétszer 35 percig tartott.

Egymás elleni meccsel hangol az Előre

Július 1-jén, hétfőn tiszaújvárosi edzőtáborozásra utazik az NB II-es Békéscsaba 1912 Előre csapata. Addig azonban páratlan napokon egy, páros napokon két edzéssel, orvosi vizsgálatokkal, konditermes foglalkozásokkal készülnek a lila-fehérek az első erőfelmérőkre, szombaton 9 órától pedig egymás elleni játékkal hangolnak a Kórház utcai centerpályán.

Bemutatkozott az Előre új szakmai stábja

Amolyan bemutatkozó sajtóbeszélgetésre invitálta kedden délután a megyei média képviselőit a Békéscsaba 1912 Előre vezetősége, illetve az új szakmai stáb, élen Schindler Szabolcs vezetőedzővel, és segédjével, Kincses Ádám erőnléti edzővel.

Előre: négyen távoztak, négyen érkeztek

A klub honlapján délután napvilágot láttak az első hivatalos információk a Békéscsaba 1912 Előre NB II-es labdarúgócsapata nyári átalakításával kapcsolatban. Négy játékos távozását és ugyanennyi érkezését jelentették be a lila-fehérek.

Schindler Szabolcs munkához látott

Az elmúlt heti rávezető edzések után hétfőn ténylegesen is megkezdte a felkészülést a 2019–2020-as szezonra a Békéscsaba 1912 Előre NB II-es labdarúgó alakulata. Az első csapat tagjai június 20-án tértek vissza a szabadságukról, múlt csütörtökön és pénteken már egy-egy rávezető foglalkozáson részt is vettek, a felkészülési időszak rajtja viszont igazából hétfőn délelőtt jött el.

Végérvényesen összeállt az NB II-es mezőny

A Magyar Labdarúgó Szövetség versenybizottsága arról tájékoztatott, hogy az NB II 2019–2020-as szezonjára mind a húsz klub nevezését elfogadták.

Kinevezték az Előre új vezetőedzőjét

Az előzetesen hírbe hozott szakemberekkel ellentétben, a legutóbb Ajkán tevékenykedő Schindler Szabolcs lett a Békéscsaba 1912 Előre új vezetőedzője. A 44 éves, pro-licenccel rendelkező szakember mindenben megegyezett a csabai klub többségi tulajdonosával és vezetőségével, így a lila-fehéreknél folytatja pályafutását – írja az 1912elore.hu.