Elszalasztott győzelmi lehetőség

A masszív középcsapatnak számító Hajdúnánás otthonából tértek haza ponttal az orosházi női kézilabdázók. A második vonal egyke megyei képviselője a döntetlennel nem lehetett elégedett, hiszen a játékban benne volt a győzelem lehetősége is.

Hajdúnánás SK–OXXO Energy Orosházi NKC 25–25 (11–13)
NB I B-s női kézilabda-mérkőzés. Hajdúnánás, 150 néző. Vezette: Járdi, Kazi.
Orosháza: Makai – Zsilák 3, Hatala 1, SOM 5 (1), TOBAK 1, Takács F. 7 (3), Antal 3. Csere: Brunner, Késmárki (kapusok), Tóth S. 1, KAMUTI 1, Zvolenszky 2, Tóth L., Székesi, Horváth N. Edző: Papp László. A Hajdúnánás legjobb góldobói: Fábián 7, Lévay 7 (4).
Kiállítások: 6, ill. 12 perc. Hétméteresek: 6/5, ill. 5/4.

A hazaiak kezdtek jobban, majd a 8. percben 4–4-re egyenlítettek az orosháziak. A folytatásban felváltva estek a gólok, a 15. percben 7–7 volt az állás. A félidő második felében kevés találat született, ezért is jött jól a vendégeknek a hajrában megszerzett előny (27. p.: 10–12), amit meg is őriztek a szünetig.
Fordulás után a vendégek már három góllal is jártak előrébb (35. p.: 13–16). A házigazda azonban nem adta fel, és fokozatosan közelített és a 45. percben Lévay hétméteres góljával egyenlített (19–19). A folytatásban már egyik csapat sem tudott jelentősebb előnyt szerezni. Az 57. percben a nánásiak ismét átvették a vezetést egy rövid időre (24–23), de a vendégek végül megmentették az egyik pontot. A hullámzó teljesítményt nyújtó ONKC jobban koncentrálva megszerezhette volna a győzelmet.
Papp László: – Sokat hibáztunk a kritikus helyzetekben, néhány játékosunktól többet vártam.