„Elvérzett” az utolsó megyei kupacsapat is

Nincs már megyei érdekeltség a labdarúgó Magyar Kupában. Egy nappal a Békéscsaba 1912 Előre csákvári búcsúját követően a Termál FC csapata is hasonló sorsra jutott, miután – a lila-fehérekhez hasonlóan – büntetőpárbajban maradtak alul az egész mérkőzésen túlfűtött állapotban játszó Baktalórántháza vendégeként.

Baktalórántháza VSE–Várfürdő-Gyulai TFC 1–1 (1–0, 1–1, 1–1) – büntetőkkel 4:3
Magyar Kupa labdarúgó-mérkőzés a legjobb 32 közé jutásért. Baktalórántháza, 200 néző. Vezette: Kátai Gábor (Galán Roland, dr. Ambrus Dániel János).
Baktalórántháza: Marics I. – Kozma (Murguly, 43., Szabó R., 91.), Lakatos, Kántor, Pálfi (Molnár L., 114.) – Sitku, Balogh P., Rákóczi, Miskolczi – Ráti, Marics G. Edző: Gebri Pál.
Gyula: Krnács – Bogdán, Kerekes (Ferenczi, 46.), Szabó Cs., Zámbori – Okos (Burai, 35.), Katona, Sipos, Nagy G. (Erdős, 71.) – Styecz, Balogh M. Megbízott edző: Szabó Attila.
Gólszerző: Lakatos (15.), ill. Erdős (87. – 11-esből). Kiállítva: Murguly (92.), Ráti (97.), ill. Balogh M. (120.).

Igen mély talajú, tócsákkal tarkított pálya várta a csapatokat. A hazaiak kezdtek lendületesebben, az első negyedórában beszorították a gyulaiakat. Sorra rúgták a szögleteket, mígnem a harmadikat Lakatos egyenesen a hosszú felsőbe tekerte. A labda zavartalanul került a kapuba, mivel Krnács nem tudott elrugaszkodni a kapu előtti tóból, 1–0. A folytatásban visszaálltak saját térfelükre az igen lelkesen és keményen küzdő szabolcsiak. A látogatók jelentős mezőnyfölénybe kerültek, de a pontrúgásaikból nem tudtak tőkét kovácsolni, ígéretes helyzetet pedig képtelenek voltak kialakítani.
A második félidőben változatlanul nagy erőket vetettek be az egyenlítés érdekében a vendégek, a kapu előtt azonban mintha ezúttal is megbabonázta őket valaki. Az utolsó negyedórában szó szerint foggal-körömmel védekeztek a baktaiak, aminek több sárga lap lett a jutalma, még sem tudták kihúzni a számukra kedvező eredményt. A 87. percben a felszabadítani szándékozó Pálfi kézzel ért a labdába a tizenhatoson belül, a büntetőből pedig a csereként beállt Erdős egalizált, 1–1.
Következett a hosszabbítás, melynek során már a durvaságoktól sem riadtak vissza a szabolcsiak játékosai. Előbb az éppen lecserélt Murguly kapott piros lapot, mert beszólt a játékvezetőnek, röviddel később Rátit állította ki Kátai Gábor, amiért szándékos megrúgta Ferenczit, noha a labda játékban sem volt. A legvégén Balogh Milánt parancsolta le a spori, mert nála is szándékosságot látott egy szabálytalanságnál. Mivel gól nem született újabb következett a büntetőpárbaj, amely során a vendégeknél Zámbori kísérletét kivédte a kapus, Burai pedig a kapufára lőtte a labdát, így a hazaiak ötödik rúgója már mentesült a végrehajtástól.
A Magyar Kupa legjobb 32 csapata közé a Baktalórántháza jutott.
Jók: Marics I., Lakatos, Kántor, Miskolczi, ill. Sipos, Bogdán, Zámbori.
Szabó Attila: – A rendes játékidőben el kellett volna döntenünk a mérkőzést, sajnos ezúttal is határozatlanok voltunk a kapu előtt.

Vincze Gyula

Címlapon: Erdősi Márk még időben egyenlített, de a hosszabbításban szétrúgták ős a szabolcsiak. Fotó: Nagy Marcell