Emelt fővel búcsúztak a csabai lányok

Elmaradt az újabb csabai bravúr a CEV Kupában. A BRSE együttese szerda este az olasz ellenfele otthonában három játszmában maradt alul, így a Busto Arsizio kettős győzelemmel jutott az európai sorozat legjobb négy csapata közé.

Unet Yamamay Busto Arsizio (olasz)–Linamar-Békéscsabai RSE 3:0 (20, 8, 22)
CEV Kupa női röplabdamérkőzés, negyeddöntő, visszavágó. Busto Arsizio, 1500 néző. Vezette: Koen Luts (belga), Slavisa Kuzmanovics (bosnyák).
Busto Arsizio: Signorile, Diouf 8, STUFI 10, FIORIN 13, Berti 4, MARTÍNEZ 14. Csere: Witkoska (liberó), Negetti, VASILANTONAKI 6, Moneta 1. Vezetőedző: Marco Mencarelli.
Békéscsaba: Szakmáry 6, CLEMENT 9, Tálas 4, Bodnár 4, Soós N. 4, Szmirnova 6. Csere: Szpin, Molcsányi (liberók), Matics 2, Nazarenko, Petrenkó. Vezetőedző: Szasa Nedeljkovics.
Az eredmény alakulása. 1. szett: 3:0, 6:2, 9:4, 9:8, 10:10, 11:12, 11:14, 12:15, 18:16, 18:18, 21:18, 21:20. 2. szett: 0:1, 3:1, 7:2, 10:6, 20:6. 3. szett: 4:1, 6:3, 9:4, 10:5, 11:8, 13:10, 16:11, 17:13, 21:16, 21:19.

A fanatikus szurkolótábora fantasztikus hangulata közepette a hazaiak szerezték a találkozó első pontjait, de aztán a csabaiak is átestek a tűzkeresztségen. Sajnos a találkozó elején Szakmáry Grétiék nem igazán találták a feltüzelt olasz együttes ellenszerét, amely az első technikai időig már néggyel járt előrébb. A folytatásra azonban feljavultak a nyitásfogadásaik és a támadok befejezései is jobban sikerültek, így 11:12-nél átvették a vezetést! Marco Mencarelli ekkor elégelte meg tanítványai hiányosságait, időkéréssel próbált rendet tenni a fejekben, de a vendégeket ezzel sem tudta kizökkenteni a játékból. A soros technikai pihenő után zsinórban 4 pontot vitt be a hazai csapat, amire nyomban jött a válasz is. 18:18-as állásnál úgy hittük, hogy szoros végjátékra van kilátás, azonban a hazaiak 21:20-nál „robbantottak” és 26 perc után behúzták az első játékot, (25:20).
A térfélcsere után valóságos repülőrajtot vettek az olaszok, akiken érződött, hogy nem szeretnék az aranyszettre, vagyis „orosz rulettre” bízni a dolgot. A játékuk rendkívül magas szintűvé vált, a csabaiakon pedig mintha kiütközött volna az utóbbi két-három hét komoly fizikai és pszichés terhelése. Sokat hibáztak, csak elvétve tudtak pontot bevinni, onnan viszont záporoztak a védhetetlen ütések, így bő 20 perc leforgása után a második szettet is a hazaiak neve mellé jegyezhették, (25:8).
A harmadik szett eleje is a házigazdák elképzelései szerint alakult. Szasa Nedeljkovics alakulata azonban mindent megtett a sziszifuszi munkával felépített nemzetközi imidzse megőrzése érdekében. Folyamatosan próbálta tartani a lépést az olaszokkal, 21:16-nál még hajrára is futotta az erejéből, igaz két pontnál közelebb nem tudott kerülni ellenfeléhez, amely 24 perc alatt a meccs megnyeréséhez szükséges játékot is begyűjtötte, (25:22).
Aki járatos a sportágban, az tudja, hogy az olasz bajnokság a világ egyik legszínvonalasabb pontvadászata, a benne szereplő csapatokat nemzetközi szinten is igen magasan jegyzik. Ezért számít többnek tisztes helytállásnál a csabai együttes produkciója, illetve az, hogy szettet tudott rabolni a hazai mérkőzésen. Az Unet Yamamay Busto Arsizio kétszer már elhódította a CEV Kupát, és jó úton jár az újabb végső siker felét. Talán egyszer a BRSE is eljuthat erre szintre, a dinamikus fejlődése mindenesetre arra utal, hogy nem zsákutcában jár.
Szasa Nedeljkovics: – A tavalyinál messzebb jutottunk a CEV Kupában. Ma érezhető volt, hogy nyolc nap alatt ez volt a negyedik megterhelő mérkőzésünk, elfogytunk a végére.

Címlapon: A csabai csapat a búcsú ellenére újabb mérföldköves lépést tett meg a nemzetközi színtéren, és megsüvegelendő az, amit eddig véghez vitt. Fotó: Csukás Zsolt