Emelt fővel térhet haza a Méhkerék

A bajnok Budafok otthonában tisztesen helytállt a harmadosztálytól már korábban elbúcsúzó Méhkeréki labdarúgócsapat. Az aranyünnepre készülő házigazdák két alkalommal is vezettek két góllal, végül azonban izgulniuk kellett a három pontért, mert a mindvégig szívósan küzdő viharsarki alakulat csaknem ledolgozta a jelentős hátrányt.

Budafoki MTE–Méhkeréki SE 3–2 (2–0)
NB III-as labdarúgó-mérkőzés. Budafok, 200 néző. Vezette: Juhász Bálint (Bede Tamás, Péntek Zsuzsanna).
Budafok: Abu – Csizmadia, Margitics, Patkós, Khiesz – Nagy T., Illés (Veszelinov, 76.), Huszty – Vég (Vankó, 53.), Kovács D., Ihrig-Farkas (Oláh L., 63.). Vezetőedző: Prukner László.
Méhkerék: Nagy B. – Boros (Pojendán, 79.), Wéber, Ruzsa Sz., Komlósi – Krajcs, Fülöp, Knyihár (Repisky, 69.) – Lukucz (Hegedűs, 62.), Furár, Hajdu. Edző: Bíró Róbert.
Gólszerző: Kovács D. (32., 78.), Csizmadia (40. – 11esből), ill. Wéber (59.), Fülöp (80. – 11-esből).

Kezdettől a hazaiak dominálták a meccset, az első félórában azonban csupán Margitics kapufája, illetve Hajdú centikkel kapu mellé suhanó lökete jelentett eseményt csupán. A 32. percben szerzett vezetést a hazai együttes, egy középről felívelt labdára Kovács Dávid emelkedett a legmagasabbra, a 11-es pont tájáról tisztán fejelt a léc alá, 1–0. 40 percben Ruzsa szabálytalankodott Kováccsal szemben a 16-oson belül, a büntetőt pedig Csizmadia a bal alsó sarokba lőtte, 2–0.
Szünet után a jelentős hátrány birtokában sem húzódott vissza a Méhkerék. Ennek jutalma lett az 59. percben Wéber szépítő találata lett. A védő a 16-os sarkáról lőtt a kapura, a labda egy védőn is irányt váltva hullott a bal alsó sarokba, 2–1. A 78. percben is nagy kedvvel játszó Kovács Dávid volt a főszereplő, aki a jobbösszekötő helyéről, az ötös sarkáról lőtte ki a hosszú sarkot, 3–1. Nem sokat váratott az újabb szépítő találat sem. A 80. percben Komlósit buktatták a büntetőterületen belül, a 11-est pedig Fülöp higgadtan küldte a léc alá, 3–2.
A kieső Méhkerék tartalékosan is végig nyílt meccset játszott a már bajnok Budafokkal, játékosai maximálisan küzdöttek, ennek ellenére nem sikerült a pontszerzés.
Jó: Kovács D., Csizmadia, Ihrig-Farkas, ill. Fülöp, Krajcs, Furár, Lukucz, Hajdú, Nagy B.
Bíró Róbert: – Mindvégig bátran felvállaltuk a bátor támadófocit, kettő-egyes állásnál egy óriási lehetőséget elhibáztunk, az ellentámadásból pedig gólt kaptunk, ez pecsételte meg a sorsunkat. Ami számomra örömteli, hogy a csapatnak végig volt tartása, amire a következő szezonban lehet építeni.

O. I.

Címlapon: Komlósi Miklós hasznos játékkal rukkolt ki a bajnok ellen. Fotó: Erdős Csaba