Eredményes hétvégét zártak az akadémisták

A tavaszi második játéknapon a SZEOL SC korosztályos csapataival vívtak háromfrontos ütközetet a Békéscsaba Labdarúgó Akadémia NB II-es alakulatai. Két találkozó a lila-fehérek sikerével zárult, a legifjabbak párharcán pedig gólképtelennek bizonyultak a felek.

Békéscsaba Labdarúgó Akadémia U19–SZEOL SC U19 1–0 (0–0)
Nagyon nehéz mérkőzésen győzött a Marik László és Miklya Zoltán által irányított U19-es csapatunk a Kórház utcában. Végig jelentős fölényben játszottunk, ennek ellenére kapusunknak Czinanó Áronnak két ízben is nagyot kellett védenie ahhoz, hogy érintetlen maradjon a hálónk. A csapat nagyot küzdött és úgy nyerte meg a mérkőzést, hogy 3 kapufát lőtt és további 4-5 óriási ziccert hagyott ki. A győztes gólt Pusztai szerezte a 94. percben.

SZEOL SC U16–Békéscsaba Labdarúgó Akadémia U16 0–0
Váradi Ádám, a csabai gárda csapatkapitánya: – Első félidőt álmosan kezdtük, az ellenfél diktálta a tempót, de komolyabb helyzetet nem tudott kialakítani a szervezett védekezésnek köszönhetően. A második félidőben feljavult a játékunk, mégsem sikerült azt a játékunkat mutatni, amit valójában tudunk. Összességében igazságos a döntetlen.

SZEOL SC U17–Békéscsaba Labdarúgó Akadémia U17 1–5 (0–2)
Hegedűs Tamás, az U17-es együttes csapatkapitánya: – Az elején kicsit határozatlanok voltunk, de ki tudtuk segíteni egymást a hibák után, és rendeztük a sorainkat. A folytatásban szép, kidolgozott akciókkal, hamar eldöntöttünk a mérkőzést. Döntő szerepet vállalt a győzelemben Bónus Ádám parádés játéka, aki gólokkal és gólpasszokkal járult hozzá a sikerhez.

Lázáné Somogyi Lívia

Címlapon: Az U19-es csabai csapat az utolsó pillanatokban szerzett góllal gyűjtötte be a három pontot