Eredményes tolnai túra

Tolnán is megőrizte őszi bajnoki veretlenségét a Gyulai Amazonok NB I-es női futsalcsapata. Molnár Zoltánné tanítványai a 30. percig közelebb jártak a győzelem megszerzéséhez a tavalyi 4. helyezett otthonában, végül azonban be kellett érniük az egyik ponttal.

Mindkét alakulat nagy elánnal kezdte a találkozót, az első játékrészben főként a Tolna dominált. A szebb futsalt a hazai csapat játszotta, de az eredményesebbet talán ezúttal is a vendégek. Szalkai Kittiék szép támadásokat vezettek, de nagyon sokszor pontatlanok voltak a kapu előtt, eközben Fülöp Diánáék kontrái életveszélyesek voltak. A vezető találat is a válogatott játékos nevéhez fűződik a 7. percben, aki szabadrúgásból vette be Deczki Vanda kapuját. A második játékrészben felváltva forogtak veszélyben a kapuk. Egyik oldalon Horváth Hanna és Szalkai Kitti lövése csattant a kapufán, vagy hullott Palócz Mónika kezébe, a másikon Sovány Liza és Balogh Noémi lövése süvített el a kapu mellett. A két gárda mindent egy lapra tett fel a pontszerzés érdekében, a lassan fogyatkozó vendégek azonban kezdték lassítani a játékot a második félidő közepén. Ezt kihasználva szabadrúgásból egyenlített Szalkai Kitti a 30. percben, újra nyílttá téve a találkozót. Ekkor a gyulai csapat nagyobb iramra kapcsolt, több gól azonban már nem esett, a két csapat előtt le a kalappal, színvonalas, izgalmas és látványos találkozót játszott ezen a napon.
Molnár Zoltánné: Igazságos eredmény született, véleményem szerint ma egyik csapat se nyújtott többet a másiknál. Fordulatos találkozó volt, a kapusok is remek formát fogtak ki, talán az egyéni villanások hiányoztak mindkét oldalról. A csapatunkban többen kisebb sérüléssel bajlódnak jelenleg, de igyekszünk helyre rázni magunkat és folytatni az elkezdett utat. Ellenfelünknek további sok sikert kívánok!

Tolna-Mözs–Gyulai Amazonok 1–1 (0–1)
NB I-es női futsalmérkőzés. Tolna, 100 néző. Vezette: Bodor Marianna, Molnár Péter (Szűcs István).
Tolna: Deczki – Horváth H., Szalkai, Vámosi, Szöllős. Csere: Wiesner, Bajcsy, Csapó, Ferenc. Edző: Simon Ferenc.
Gyula: Palócz M. – Fülöp, Balogh N., Molnár Á., Kurai. Csere: Sovány, Szerb, Bartha. Edző: Molnár Zoltánné.
Gólszerző: Szalkai (30.), ill. Fülöp (7.).
További eredmények: Hajdúböszörmény–Debrecen 1–6, Kiskunfélegyháza–Miskolc 4–3, Szekszárd–TFSE 2–7.
A bajnokság állása 3 forduló után: 1. Debrecen 9 pont, 2. TFSE 7, 3. Gyula 7, 4. Tolna 4, 5. Kiskunfélegyháza 4, 6. Szekszárd 3, 7. Miskolc 0, 8. Hajdúböszörmény 0.

Címlapon: Fülöp Diána értékes gólt lőtt, mellyel ponthoz segítette csapatát. Fotó: Tóth László