Eredménytelen hajsza

Egygólos vereséget szenvedett Gyöngyösön az Orosházi FKSE-Linamar NB I-es férfi kézilabdacsapata. A bajnokság 12. fordulója keretében megvívott péntek esti meccsen a viharsarkiak szinte végig futottak az eredmény után, de csak a hajrában tudták megközelíteni a házigazdákat.

B.Braun Gyöngyös–Orosházi FKSE-Linamar 2625 (149)
NB I-es férfi kézilabda-mérkőzés.
Gyöngyös, 500 néző. Vezette: Bacs József, Bóna Szabolcs.
Gyöngyös: HUDÁK Gábori 2, Markez 2, Sipeki, MIKITA 8, DURIS 6, Kovacsics 2 (1). Csere: Holló (kapus), Lele 2, Loncar 1, Oliveira, Urbán, Németh T. 2, Martins 1. Vezetőedző: Konkoly Csaba.
Orosháza: Szabó L.Pásztor M. 1, Németh G. 1, Markoszki 4, Z. Radojevics 1, Knezevics 1, Németh L. 3. Csere: Herjeczki (kapus), Srsen, GYENE 10 (7), Stranigg, Ferenczi, Milas 4, Antal. Vezetőedző: Buday Dániel.
Kiállítások: 12, ill. 6 perc. Hétméteresek: 1/1, ill. 7/7.
Az eredmény alakulása. 7. p.: 41; 12. p.: 5–4; 18. p.: 115; 28. p.: 127; 36. p.: 16–12; 43. p.: 17–15; 46. p.: 20–15.; 53. p.: 24–19; 55. p.: 2421.

Az öt ponttal rendelkező Orosháza mögött két egységnyi lemaradással a 12. helyen álló hevesiek nekiestek vendégeiknek, s bár eleinte Gyene hetes góljaival még tartotta a lépést a zöld-sárga mezes legénység, a helyzeteit kíméletlenül értékesítő Mikitával nem boldogultak, az átlövő negyedóra elteltével már az 5. találatánál tartott, csapata pedig egy 5–0-s rohammal már hattal vezetett. A folytatásban is döcögtek az orosházi támadások, a hazai kapuban Hudák jól állta a sarat. Buday edző hiába kért időt, a helyzet később sem változott. A hat és fél perces orosházi gólcsendet Németh László törte meg. Mindez csupán szépségtapasz volt, ugyanis a gyöngyösiek ezután sem lassítottak a tempón, és a szünetig megtartották a számukra megnyugtató előnyt.
Ha nem is reménytelen, de igen csak nehéz helyzetből futott neki a második felvonásnak az OFKSE. A gyöngyösiek uralták a mérkőzést, mígnem Radojevicsék a játékrész első harmadának végén három eredményes támadás végén két gólra felzárkóztak. A gyöngyösiek következtek egy hasonló sorozattal. S bár a vendégek igyekeztek, nem tudtak lőtávolba kerülni egészen az 56. percig, amikor már csak kettővel vezettek a hevesiek. Úgy tűnt, hogy Loncar első találatával eldőlt a meccs, ám egy gólra feljött az Orosháza, de az egyenlítésre már nem maradt idő.
Buday Dániel: Borzasztóan rosszul kezdtük a mérkőzést, nem tudom, mi volt az oka. Futottunk az eredmény után, aztán felébredtünk, de már késő volt.

Címlapon: A legeredményesebb orosházi játékos, Gyene Norbert ezúttal is magabiztosan értékesítette a hétmétereseket. Fotó: Rajki Judit