Érembe kerülhet ez a vereség

Az NB I B-s női kézilabda-bajnokság 25. fordulójában váratlan vereséget szenvedett az Orosházi NKC gárdája. A kék-fehéreket a tavaszi utolsó idegenbeli küldetésükön a mezőny utolsó harmadához tartozó Szentendre győzte le, ezzel nagy valószínűséggel az éremszerzés lehetőségéről is lemarad Papp László alakulata.

Szentendrei NKE–Orosházi NKC 30–28 (17–14)
NB I B-s női kézilabda-mérkőzés. Szentendre, 120 néző. Vezette: Gáspár, Vörös.
Orosháza: Makai – Zsilák 4, Hatala 1, Dancsó, Kamuti 1, TAKÁCS F. 10 (5), ANTAL 6. Csere: Brunner (kapus), Vörös, Tóth S. 1, Zvolenszky, SOM 5, Ulmann, Horváth N. Edző: Papp László. A Szentendre legjobb góldobói: Csiki 10 (5), Török 7, Csuka 6.
Kiállítások: 10, ill. 14 perc. Hétméteresek: 8/6, ill. 5/5.

A vendégek kezdtek valamivel jobban, a 6. percben még náluk volt a minimális előny, de a folytatásban feljöttek a hazaiak, és a 15. percben már a 9–7-es vezetésüket mutatta az eredményjelző. A félidő további részében is tartani tudta két-három gólos előnyét a Szentendre, köszönhetően annak, hogy az orosháziak támadásban többször is hibáztak. Fordulás után növelte előnyét a házigazda (35. p.: 20–16). A látogatók próbálkoztak, de nem volt meg bennük az átütőerő, emiatt két-három gólnál nem tudtak közelebb kerülni. Az 52. percben 26–25-nél esélye volt az egyenlítésre az Orosházának, de a ziccere kimaradt, a hazaiak újabb gólt lőttek. A látottak alapján a Szentendre megérdemelten nyert, a kulcshelyzetekben sokat hibázó vendégek ellen.
Papp László: – A védekezésünk ma gyengébb volt, mint szokott lenni, a kulcshelyzetekben pedig megremegett a kezünk, így vesztesen hagytuk el a pályát.