Erődemonstrációt tartott a címvédő Gyula

Nyomban két megyei derbivel rajtolt el az őszi idény az NB II-es női kézilabda-bajnokságban. Békéscsabán változatos küzdelmet hozott a gyomaendrődiek vendégjátéka, Szeghalmon is sokáig jól tartotta magát az újonc hazaiak gárda, ám az utolsó negyedórára kiütközött a csorvásiak erőfölénye. A címvédő gyulai együttes is egy újonc otthonában tartott erődemonstrációt, a szarvasiak pedig „munkás meccsen”, odahaza gyűjtötték be a 2 pontot.

Deszki KSC–Corner-Gyulasport 2038 (919)
NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Deszk, 100 néző. Vezette: Kapás, Palásti.
Gyula: Aradi – Buzási 8 (1), Csapó-Kovács 2, Zöldi-Tóth 9, Balogh V. 5, Medve 3, Szabó R. 5. Cs
ere: Antal (kapus), Nagy N. 4, Rácz 1, Leszkó D. 1. Edző: Barna Károly. A Deszk legjobb góldobója: Kozserán 8.
Kiállítások: 2, ill.
10 perc. Hétméteresek: 6/5, ill. 1/1.
Bár az NB-s bajnokságban először induló deszkiek nagy lelkesedéssel kezdték a mérkőzést, a gyulaiak nagyobb tudásával és rutinjával nem bírtak versenyre kelni. A 4. percben vette át a vezetést a bajnok a mérkőzés végéig ki sem engedte a kezéből.

Szeghalmi NKC–Csorvási SK 23–29 (12–9)
NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Szeghalom, 75 néző. Vezette: Kavalecz Ivett, Kavalecz Klaudia.
Szeghalom: Csizmadia – Hegedűs 3 (1), Petri 10, Tóth J. 2, Szijjártó 3, Kiss V. 1, Fábián 2. Csere: Szabó L., Gyűrű V. 1, Szántó, Nagy Á. 2, Pincés, Veres Varga, Gyűrű P., Klement. Edző: Zsadányi Sándor.
Csorvás: MIKE – GÖMÖRI 3, Zahoránné 1, Réti 1, Kurucz 4, BARÁTH B. 7 (3), Major 1. Csere: Zsiga, Kocsis (kapusok), Madar 2, VALACZKAI 3, IVANICS 1, MITYKÓ 6, Popol G. Edző: Baráth Lajos.
Kiállítások:
8, ill. 10 perc. Hétméteresek: 1/1, ill. 3/3.
Az NB II-be visszatérő fiatal szeghalmi csapat lelkesen és jól játszott és a mérkőzés túlnyomó részében vezetett is a Csorvás ellen. A 43. percben azonban a vendégek zsinórban lőtt 5 góljukkal fordítottak és innentől már nem adták át a hazaiaknak a kezdeményezést.

Békéscsabai Előre NKSE U22–Gyomaendrődi NKSE 3028 (1817)
NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Békéscsaba,
50 néző. Vezette: Serfőző K., Serfőző R.
Békéscsaba: Bánfi – Gyenes, Török F. 6, Kéri 5, Tokaji 2, BAKONYI 10 (3), Kukely K. 4. Cs
ere: Márk (kapus), Mezei 1, Ekker Gréta 1, Farkasinszki D., Szabó K. 1, Zsibrita, Vozár Mónika. Edző: Szabó Károly.
Gyomaendrőd: Botos – Németh K. 2, Gyuricza 2, FARKASINSZKI Z. 7 (1), Fekécs 2, Szűcs 2, FARKASINSZKI M. 8. Cs
ere: Dinya 1, Budai, Nagy B. 4 (1). Edző: Lakatos Tibor.
4, ill. 4 perc. Hétméteresek: 3/3, ill. 2/2.
Kiegyenlített küzdelem jellemezte a mérkőzést. Harcosan, keményen játszott a Gyomaendrőd. Az
első félidő egygólos hazai előnnyel zárult. A második felvonás közepén az előző nap ifjúsági bajnokit játszó csabaiak kezdtek elfáradni, amit kihasznált a vendégcsapat (49. p.: 22–26). Időkérés után rendezte sorait az Előre és egy 8–2-es végjátékkal megfordította a mérkőzést.

Szarvasi NKK–Bácsalmási PVSE 30–27 (13–14)
NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Szarvas, 50 néző. Vezette: Parádi, Ujhelyi.
Szarvas: Juhos – KOVÁCS B. 8, LAURINYECZ 5, MAJOROS 9 (2), HAJDU 4, Óvári, Milyó 2. Csere: Kasik, Domokos (kapusok), Nyerges, Jani K., Brachna, Molnár M. 2, Tasgyik, Trnyik. Edző: Száva Flórián. A Bácsalmás legjobb góldobói: Nagy M. 10 (2), Csordás 9.
Kiállítások: 6, ill. 6 perc. Hétméteresek: 3/3, ill. 4/3.
Kezdetben a Bácsalmás volt a lendületesebb és pontosabb (15. p.: 49). A különbség csak lassan kezdett csökkenni a félidő második felében, amikorra az addig iramot diktáló vendégek fáradni kezdtek. A hazaiak jobb erőnléte és Domokos kapus egy-két védése felzárkózást eredményezett. Szünet után hosszú időn át fej-fej mellett haladt a két gárda. Az 54. percben szinte varázsütésre a szarvasiak 4 gyors gólt dobtak. A lendületüket a fáradó vendégek szabálytalanságokkal igyekeztek megállítani. Ennek következtében kettős emberhátrányba kerültek, amit a Majoros Flóráék kíméletlenül kihasználtak, és biztosan nyerték a találkozót.