Értékes „skalpot” gyűjtöttek be

Második hazai bajnoki mérkőzését is sikerrel vívta meg az ONKC NB I B-s női kézilabdacsapata, amely 4 forduló után ötven százalékos mérleggel áll a Keleti csoport sűrű középmezőnyében. A viharsarki alakulat a kiváló erőket felvonultató Kecskemétet fektette két vállra.

OXXO Energy Orosházi NKC–Kecskeméti NKSE 30–25 (15–12)
NB I B-s női kézilabda-mérkőzés, Orosháza, 150 néző. Vezette: Garai Balázs Róbert, Varasdi Levente Zoltán.
Orosháza: CSEH – Bíró 2, KENYERES 4, Gindeli 3, NEMES 7 (5), ROMÁN 4, Antal 2. Csere: Csizmadia, Gedó (kapusok), Dancsó 2, Tóth S. 2, Kamuti 2, Bíró 2, Farkas K., Buczku. Edző: Vágó Attila. A Kecskemét legjobb góldobói: Palotás 9 (5), Maláti 4.
Kiállítások: 12 perc + Tóth Sára kizárva. ill. 10 perc. Hétméteresek: 5/5, ill. 7/5.

Jól kezdtek a hazaiak a találkozón, és a 7. percben 5–2-re vezettek. A folytatásban is az orosháziak akarata érvényesült, a 12. percben 8–4-es hazai előnyt mutatott az eredményjelző, miközben Cseh Roberta többször is jól védett. A félidő közepén a vendégek erősítettek, és a 20. percben két gólra feljöttek (10–8), a hátralévő részében azonban inkább az ONKC akarata érvényesült. A 25. percben már öt gól is volt a hazaiak előnye (14–9), a végén ezen szépített a Kecskemét.
Fordulás után lendületesen kezdtek a vendégek, és a 34. percben 16–15-re felzárkóztak. Felváltva estek a gólok, az ONKC mindig újítani tudott, ennek köszönhetően az 50. percben sikerült négy gólos különbséget kiharcolnia (25–21), a szívósan küzdő látogatók ellen. A hajrára így most nem akadt más feladat, mint a tekintélyes különbség megtartása.
Vágó Attila: – Dicséret illeti a lányokat, mert ezúttal a jó kapusteljesítmény mellett támadásban is felnőtt a feladathoz, és értékes győzelmet aratott.