Esős vasárnap gyaloglókkal, futókkal

Az országos bajnoki címekért és a Szuper Liga-pontokért is küzdő gyaloglók mintegy 70 fős mezőnye pontosan 9 órakor rajtolt el a Csaba Center elől, felnőtt és utánpótlás versenyzők együtt. A férfiak nemzetközi számában a messzi Chiléből érkező Yerko Araja Cortes győzött, a hölgyeknél az egykori csabai, ma Újpesten versenyző Madarász Viktória diadalmaskodott a hongkongi Ching Siu Nga Jessicát és az országos bajnokságban 2. helyen záró békéscsabai olimpikon, Kovács Barbara előtt.

Utánpótlásban két csabai aranyérem született: az ifjúsági 10 km-es bajnokságon Zahorán Petrát szólították a dobogó legtetejére, az újoncok 5 km-es távján pedig Kovács Alexandra győzött. Mindkét fiatalt Urbanikné Rosza Mária edző készítette fel.
A csabai klub mesteredzője, Tóth Sándor rendezőként a gyaloglóversenyről szólva elmondta, hogy az időeredményeket jelentősen befolyásolta a kellemetlen időjárás.
– Ennek ellenére nagyszerű versenyt vívtak a férfiak, de a nők is. Ragyogóan szerepeltek a békéscsabaiak is, az erős mezőnyben lett Kovács Barbara a nemzetköziben bronz-, a magyar bajnokságon ezüstérmes. Két bajnoki aranyunkat Zahorán Petra és Kovács Alexandra szerezte.
A gyaloglók és a futók mellett Tóth Sándor külön kiemelte a rendezői csapat helytállását, hiszen a mostoha időjárás miatt nem volt egyszerű koordinálni a viadalt – fogalmazott.
Tóth Sándor mellett a rendező klub négyszeres olimpikonja, Urbanik Sándor is szinte minden csabai gyaloglóversenyen ott volt, többféle minőségben.
– A negyvenből legalább a felén elrajtoltam. Az időjárás kedvező volt a gyaloglóknak, hiszen a rajt pillanatában nem esett az eső, de ha a táv közben szemerkél, az kifejezetten jó, hiszen akkor kevésbé izzadnak versenyzők, ezáltal jobb lesz a teljesítményük is. Maga a verseny változatos volt, a fiúknál és a lányoknál is körről-köre változott a helyzet – mondta a csabai legenda.

Gyaloglás. Bajnokok és Békés megyei helyezettek. Női. Nemzetközi 20 km: 1. Madarász Viktória (UTE) 1:32:21, 3. Kovács Barbara (Békéscsabai AC) 1:36:57. Országos bajnokság: Madarász Viktória, 2. Kovács B. Csapat: Bp. Honvéd. Utánpótlás 20 km: Dimanopulosz Daphne (Bp. Honvéd) 1:51:56. Junior 15 km: Csörgő Dóra (Hunyadi DSE) 1:14:47. Leány ifjúsági 10 km: Zahorán Petra (BAC) 50:04. Serdülő 5 km: Zsemberi Zsófia (Hunyadi DSE) 24:24, 5. Török 29:57, 6. Sustik (BAC) 31:09. Újonc 5 km: Kovács Alexandra (BAC) 28:44, 3. Csapó Kitti (BAC) 39:20. Gyermek, 2 km: Kocsis Vanda (Miskolc) 13:06, 4. Fürj L. (BAC) 15:32.
Férfi.
Nemzetközi 20 km: Yerko Araya Cortes (chilei) 1:26,40. Ob: Venyercsán Bence (Bp. Honvéd) 1:26:57. Utánpótlás. Nemzetközi 20 km: 1. Cerny Dominik (szlovák) 1:26:51. Ob: Burger Donát (Tatabánya) 1:32:46. Csapat: Bp. Honvéd. Junior 20 km: Tóth Norbert (Hunyadi) 1:31:28. Ifjúsági 15 km: Varga Máté Ferenc (Hunyadi) 1:09:02. Serdülő 8 km: Konczvald Tamás (Miskolc) 39:42. Újonc 5 km: Gyimesi Rudolf Bertalan (Pécs) 30:05. Gyermek 2 km: Stefanovits Roland (Miskolc) 12:20.
Futás. Eredmények. 10 km. Igazoltak.
Férfi: 1. Szabó Ádám (BAC). Női: 1. Pap Csilla (BAC), 2. Pavuk Tíra (BAC), 3. Váczi Lili (BAC). Amatőrök. Férfi: 1. Varga István (Békéscsaba), 2. Kovács Zs. (Arad), 3. Zsíros Márk (Békéscsaba). Női: 1. Garai Ágnes (Békéscsaba), 2. Ijjasné Róta Annamária (Békéscsaba), 3. Frankó Csilla (Békéscsaba).
Családi váltó:
1. Nagy család (Gyomaendrőd), 2. Komáromi család (Békéscsaba), 3. Miklós-Erdős család (Békéscsaba). Céges váltó: 1. FEK Étterem. Általános iskolások. 7–8. o.: 1. Erzsébethelyi isk., 2. Kazinczy isk. 5-6. o.: 1. Erzsébethelyi isk., 2. Lencsési isk.

Címlapon: Esős vasárnapra ébred a megyeszékhely, de ezt a gyaloglók és futók bánták a legkevésbé. Fotó: Imre György