Ez a pont is hiányozni fog még

Az NB I-es női kézilabda-bajnokság 8. fordulójának szombat esti mérkőzésén újabb rendkívül értékes pontot veszített el a Békéscsabai Előre NKSE együttese, amely a sereghajtóval szemben végzett döntetlenre hazai közönség előtt. Az eredményt azért nehéz feldolgozni, mert a második félidőben már öt góllal is vezettek a lilák, akik ezzel maradtak a tabella utolsó előtti helyén.

Eubility Group-Békéscsabai Előre NKSE–Szent István SE 3434 (1714)
NB I-es női kézilabda-mérkőzés. Békéscsaba, 900 néző. Vezette: Altmár Kristóf, Horváth Márton.
Békéscsaba: Balog J. – Kovács A. 4, Vukajlovics 7, Barján 5, J. Agbaba 5, KOPECZ 10 (4), Mézes 1. Csere: Horvát, Csizmadia (kapus), Marincsák 1 (1), Bottó 1, Dombi K., Kukely A., Kukely K. Edző: Horváth Roland.
Szent István SE: Mátéfi – Horváth G. 5,
Monori, Tobak 3, ARON 6, Scheffer 4, Stranigg 1. Csere: Gercsó N. (kapus), Lyngby 1, SZERZŐ 7 (4), VARJÚ 5, Albert, Balog B. 2. Edző: Vojkovics Gyula.
Kiállítások: 8, ill. 4 perc Hétméteresek: 6/5, ill. 4/4.
Az eredmény alakulása. 5. perc: 4–2. 9. p.: 4–4. 16. p.: 9–7. 21. p.: 11–11. 26. p.: 14–14. 39. p.: 33–18. 47. p.: 27–25. 57. p.: 32–31. 59. p.: 33–33.

Az előző heti siófoki mérkőzéshez képest Bottó Rózsával és Kopecz Barbarával bővült a bevethető mezőnyjátékosok száma hazai oldalon.
A tétnek megfelelő komolysággal állt bele mindkét csapat kiesési rangadóba. A csabaiak szerezték az első gólt, de a vendégek szívósan küzdöttek és nem engedték ellépni őket. A 12. perctől a visszatérő Kopecz zsinórban ötször volt eredményes, még sem tudta csapatát komolyabb előnyhöz juttatni, mert a válasz is rendre megérkezett. A 26. percben Varjú Liliána egalizált, ám a látogatók hosszú ideig ekkor voltak utoljára pontszerzés közelében. A félidő hajrájára ugyanis rákapcsolt a hazai gárda és Alekszandra Vukajlovics lövéseivel az addigi legnagyobb fórt tudta kicsikarni a szünetre.
Szerző Regina két gyors büntetővel minimalizálta a különbséget a második félidő elején, kezdődhetett tehát minden elölről. A lilák azonban nyomban visszaverték a felzárkózási kísérletet, mi több Barján Bianka és Jelena Agbaba eredményességével a 39. percre ötgólosra hizlalták a különbséget. Jött a menetrendszerű fővárosi időkérés, ami stabilizálta a vendégek játékát. Ettől az időszaktól kezdve inkább a támadások befejezésére fókuszáltak a játékosok, a védekezés háttérbe szorult. Csabai oldalon Kopecz és Vukajlovics is bekapcsolódott a gólgyártásba, a másik fél részéről pedig Szerző és Aron Andrea jeleskedett leginkább a kapu előtt. Állandósult a két-három gólnyi különbség a házigazdák javára, a hajrában azonban erősítettek Vojkovics Gyula tanítványai. Hiába kért időt Horváth Roland, ezzel sem tudta megakadályozni, hogy a lendületbe jövő vendégek az utolsó másfél percre kiegyenlítsenek. Húsz másodperccel a vége előtt az Előre vezethette az utolsó támadást, de a mezőny legeredményesebb játékosának bizonyuló Kopecz lövését hárította Gercsó Nóra, ezzel értékes pontot mentett ki az övéinek.
Hazai részről csalódáskeltő eredmény a döntetlen, hiszen egy nyert meccs csúszott ki a kezükből, ez pedig nem könnyíti meg a dolgukat a folytatásra! Sajnos a csabaiak nem tudnak tanulni a rendre visszatérő hibákból, és a meccs végére gyakorlatilag most is „elfogytak”, ami azért vélhetően más problémákat is felvethet.
Horváth Roland:
Igazából védekezni kellett volna. Nagy baj nálunk, hogy akad még mindig olyan, aki nem fogja fel ennek súlyosságát. Elküldhetném, de akkor még kevesebben lennénk. Ennél csak százszor nehezebb mérkőzések lesznek.
Vojkovics Gyula
: – A hét–hat elleni játékra nem készültünk egy percet sem, de most bejött. A védekezésünk és a kapusteljesítményeink nagyon gyenge volt. Az első félidőben többet hibáztunk, a másodikban kevesebbet. A döntetlennel igazából egyik csapat sem lehet feltétlenül elégedett.

Aktuális és korábbi eredmények, program, tabella:

Címlapon: Horváth Roland alakulata a meccs végére ismét elveszítette az addigi tartását. Fotó: Antal János