Ez nem emlékeztetett a tavaszi derbikre

Idén két alkalommal mérte össze tudását a két csapat, még az előző bajnokságban. Akkor egyszer sem sikerült nyernie a Duna-parti alakulatnak: januárban 29–28-ra nyertek a viharsarki lányok, majd márciusban 26–26-ra végződött a találkozó. Ez viszont új pontvadászat és még csak az elején, a második fordulónál tartunk.

EUbility Group-Békéscsabai Előre NKSE–Dunaújvárosi Kohász KA 22–34 (11–19)
NB I-es női kézilabda-mérkőzés. Békéscsaba, 600 néző. Vezette: B. Pech Katalin, Vágvölgyi Mária.
Békéscsaba: Popovics – Kovács Anett 1, Mihálffy 1, Gidai, Pintér 1, WALFISCH 8 (1), Szarka. Csere: Györkös (kapus), Kovacsevics, Zöldi-Tóth 4, Vukajlovics 2, Pénzes 1, Bottó 4, Farkas K. Edző: Skaliczki László.
Dunaújváros: Tomasevics – Klujber 1, KOVÁCS ANNA 6 (1), Cifra, MICIJEVIC 6, SZALAI 4, Kazai 3. Csere: Csapó (kapus) 1, DOMBI 3, Grosch 1, Molnár 2, Szekerczés 5 (3), Nick, Monori 1, Takács D. 1, Bouti. Edző: György László.
Kiállítások: 8 ill. 12 perc. Hétméteresek: 2/1, ill. 5/4.
Az eredmény alakulása. 8. p.: 0–6; 16. p.: 1–10; 17. p.: 3–10; 22. p.: 7–15; 34. p.: 11–21; 45. p.: 17–25; 54. p.: 19–32.

Cifra Anita, Dombi Luca, Kovács Anna. Ugye ismerős a névsor? Igen, a Békéscsaba saját nevelésű kézilabdázóiról van szó, akik egy ideje már nem a Viharsarokban sportolnak. Az újabb kérdésre a válasz – miszerint miért nem a lila-fehérek csapatát erősítik? – egyelőre talány.
Nyolc perc alatt hat gólt ért el a rögtön nagy lendülettel kezdő Dunaújváros, amire egyetlen válasz sem érkezett. Mihálffy Adrienn törte meg a csabaiak gólnélküliségét (végül ez volt az egyetlen találata), ám ezt követően is jobbára a vendégek értek el gólokat, miután a házigazdák támadásai meglehetősen erőtleneknek bizonyultak, a védekezésük pedig szellős volt. Skaliczki edző hamar ki is kérte első idejét. Míg a lila-fehérek továbbra is körülményeskedtek a támadások során, a Duna-partiak gyors játékot, gyakran lerohanásokból szerzett gólokat bemutatva, tovább növelték előnyüket. A csabaiak mestere a 18. percben már kénytelen volt másodszor is magához rendelni a lányokat. Ezt követően némileg kezdett magára találni a Békéscsaba, de ez csak ahhoz volt elegendő, hogy ne növelje tovább előnyét a Dunaújváros, de állandósult a hét-nyolcgólos különbség a két gárda között. Ekkor Walfisch Mercédesz percei következtek, aki szép gólokkal tartotta a lépést a Kohásszal.
A szünet után két gyors vendégtalálatot követően első ízben volt tíz gól a különbség a két gárda között (11–21). Ez egy darabig el is tartott, de Walfisch gondoskodott róla, hogy ismét szűkebb legyen a különbség. Átmenetinek bizonyult a lendület, visszaállt a „rend”, magabiztos tízessel vitt a Duna-parti alakulat. A fordulást követően már mindenki játéklehetőséget kapott a vendégeknél, a legfiatalabbak is, ám nem csökkent az előnyük. Sőt, tizenháromra nőtt. Kettős emberelőnyben Bottó Róza kétszer (majd később még egyszer) betalált a bal szélről, de ez is csak szépségtapasz volt. Végül a vendégek még ilyen arányban is megérdemelten nyerték a találkozót, javítva a tavaszi két békéscsabai botlásukon.

Skaliczki László: – Gyengén teljesített a csapat. Át kell gondolni a dolgokat. Elismerésem a dunaújvárosiaknak.
György László: – Nagyszerű felfogásban kezdett a csapat, amit hatvan percen át tartott. Gondolkodásban és elhatározásban is erős volt a gárda, így remek győzelmet arattunk a Békéscsaba ellen.