Fantasztikus két szettel nyert a BRSE

Egy igazán nemzetközi, számtalan országból verbuválódott francia csapat érkezett Békéscsabára, hogy a női röplabda CEV Kupa nyolcaddöntőjének első összecsapásán összemérje tudását a házigazdákkal.

Linamar-Békéscsabai RSE–Beziers Angels (francia) 3:1 (–23, 10, 13, 23)
CEV Kupa női röplabdamérkőzés, nyolcaddöntő, első találkozó. Békéscsaba, 2000 néző. Vezette: Tajana Sandl Kramar, Sadettin Deneri (horvát, török).
Békéscsaba
: SZAKMÁRY 24, Szmirnova 10, BODNÁR 12, TÁLAS 2, SOÓS 11, CLEMENT 10. Csere: MOLCSÁNYI (liberó), Nazarenko, Matics 4, Petrenkó. Edző: Szasa Nedeljkovics.
Beziers Angels:
Pauline Martin I. 2, Liliom 6, Kauffeldt 7, HAAK 15, THOMSON 20, Pauline Martin II. 1. Csere: ROCHELLE (liberó), Zongo, Arbos, Soto 4. Edző: Cyril Ong.
Az eredmény alakulása. 1. szett
: 1:4, 5:5, 5:8, 12:11, 14:17, 22:20, 22:22. 2. szett: 4:1, 5:5, 10:6, 15:10. 3. szett: 6:0, 6:2, 9:2, 9:4, 12:4, 12:6. 4. szett: 4:2, 5:5, 8:7, 9:10, 16:14, 17:19, 20:20, 23:22, 23:23.

Nagyon kemény nyitásokkal lepte meg ellenfelét a francia csapat, ráadásul a svéd Isabelle Haak ellenszerét nem sikerült az első szettben megtalálni, egymás után ütötte a védhetetlen bombákat, máskor pedig a sánc kimagasló alakja volt. Már az első játékrészben tíz pont begyűjtése az ő nevéhez fűződik. A csabaiak megilletődötten kezdtek, de a folytatásban már jobban igyekeztek, viszont a nyitásfogadásaik nem voltak elég hatékonyak. Támadásaik már valamivel jobbak voltak a szett második részében, de ez kevés volt az üdvösséghez.
A második etap elején már bátrabban játszott a BRSE, nem véletlen, hogy vezettek az első technikaikor, sőt azt követően is növelni tudták előnyüket. A franciák rendre rontották nyitásaikat, miközben egyre hatékonyabb lett a házigazdák. Míg az első játékrészben Bodnár, ebben Szakmáry vette hátára a csapatot, de Clement precíz sáncmunkája is sokat segített abban, hogy óriási menetelésbe kezdett a Békéscsaba. Olyannyira, hogy a vendégek tíz pontnál végleg leálltak, amin az sem segített, hogy mesterük szinte a fél csapatot lecserélte. Haak például pontot sem szerzett ebben a játékrészben.
A harmadik szett elején nem nagyon ízlett a franciáknak Szatmáry nyitása, így ismét gyorsan előnyre tett szert a BRSE. A vendégek mindinkább hitehagyottakká váltak, jobbára csak szemlélték, hogy mire képes a magyar együttes. Egy pillanatra ráijesztett a társakra Tálas, aki a csuklóját fájlalta, jegelni kellett, de hamar visszatért a pályára, miközben fantasztikusan jó játékkal tovább növelte előnyét a házigazda. Olyannyira, hogy ezt az etapot is meglepően könnyedén behúzták.
A negyedik szett meglehetősen szorosan indult, sok volt mindkét oldalon a hiba, a nyitások sem voltak stabilak egyik oldalon sem, így „csak” egy pont csabai előnnyel értek az első technikaihoz. A folytatásban feljavult mindkét csapat játéka, és továbbra is szoros volt, de most már két pont volt a házigazdák előnye a második technikainál. Ám továbbra is változatos volt a találkozó és felváltva vezettek a csapatok. Átvették a vezetést és kissé az irányítást is a franciák, jött ismét Matics, és újabb lendület, máris egál volt az állás. Sőt, remek hajrát vágtak ki a csabai lányok, 22:22-nél Szakmáry olyat nyitott, amit még nem sokat láthattunk: labdája úgy tűnt, a hálóról visszaesik a csabai térfélre, ám gondolt egyet a labda, és a francia térfélen esett le. Alighanem ez is sokat döntött abban, hogy végül ezt a szettet, és így a meccset is megnyerte a viharsarki alakulat, amely így sokkal nyugodtabban várhatja a két hét múlva esedékes visszavágót.
Mestermérleg. Szasa Nedeljkovics
: – Tudtuk, hogy nem lesz könnyű a mérkőzés a franciák ellen, az első szettben meg is büntettek. A második és harmadik szett viszont az volt, amiről mindig is álmodom. Nagy kapacitásunk van, amit most jól kihasználtunk. Óriási siker volt a mai győzelmünk, mentálisan helyén voltak a lányok.