Fantasztikus röplabdás siker

A Szerbiában aratott 3:1-es siker után a csabaiaknak két szett megnyerése is elegendő lett volna a szerdai esti CEV-kupa visszavágón.

Linamar-Békéscsabai RSE–Jedinsztvo Sztara Pazova (szerb) 3:2 (10, –21, 20, –23, 10)
CEV-kupa női röplabdamérkőzés a 16 közé jutásért, visszavágó. Békéscsaba, 1400 néző. Vezette: Jordanov, Bosenko (bolgár, ukrán).
Békéscsaba: Tálas 5, T. Matics 19, Bodnár 10, Soós N. 18, SZAKMÁRY 19, Clement 6. Csere: Molcsányi, Szpin (liberók), Petrenkó, Nazarenko 4, Ludmán. Vezetőedző: Szasa Nedeljkovics.
Sztara Pazova: Szakradzsija 10, Jakics 2, Vulin 10, Oluics 28, Mrdak 6, Antanaszijevics 4. Csere: Petrov (liberó), Skorics, Vujnovics, Kalicsanin 7. Vezetőedző: Jovo Csakovics.
Az eredmény alakulása. 1. szett: 4:0, 6:1, 11:4, 15:7, 23:8. 2. szett: 1:4, 5:4, 5:10, 11:12, 14:18, 17:19, 19:24. 3. szett: 5:0, 7:1, 11:4, 15:5, 19:10, 20:17, 24:18. 4. szett: 4:0, 9:1, 12:4, 15:5, 15:11, 18:12, 19:19, 22:24. 5. szett: 4:1, 7:4, 8:8, 12:9, 14:10.

Álomszerű rajtot vettek a szokásosnál is akaratosabban kezdő békéscsabaiak, tanítanivaló nyitások után 4:0-ra és 6:1-re is vezettek, Matics jól helyezett bombáival nem tudtak mit kezdeni a szerbek. Az első technikainál négy volt a különbség, az első szerb időkérésnél már hat. Tanácstalannak tűnt a szerb éllovas, és kapkodó, ez több csabai sáncolás után is tetten érhető volt, amikor az átcsorgó labdát csak keresték Oluicsék. Tálas labdái aranyat értek, Maticsot és társait ezúttal is jól szolgálta ki. Soós két kihagyhatatlan labdát is nagy magabiztossággal értékesített (az első szett végén már nyolc egységnél tartott), a szerbek mintha elfelejtettek volna röplabdázni, 18:8-nál jöhetett az újabb kupaktanács. Egy maratoni labdamenet végén Oluics lábbal (!) mentett bravúrosan, de a következő ütés után már ő sem segíthetett. A szerbek leragadtak nyolc pontnál, még a könnyű labdákat is elbukták. A végén két cserét is harcba küldött Csakovics edző, de ez sem segített, a Csaba mondhatni könnyedén húzta be az első játszmát.
A második szakaszt visszafogottabban kezdte a BRSE, de 1:4 után gyorsan felállt a csapat. Csak rövid ideig örülhettek, a szerbeknek most kezdődött a mérkőzés, az első technikai szünetben náluk volt a biztos előny. Valamiért most semmi nem jött be a hazai oldalon, a sáncról rendre kivágódott a labda, 5:10-nél kénytelen volt Szasa Nedeljkovics időt kérni. Kezdett magához térni a Csaba, sikerült felzárkóznia egy pontra, kellett ehhez egy Szakmáry-ász és egy hosszú ópazovai nyitás is. A folytatásban ismét az igencsak feljavuló vendégek jeleskedtek, rendre megtalálták az üres területeket és nagyon úgy festett, hogy tovább reménykedhetnek. Bár Molcsányi Rita nagyokat mentett, a társak nem tudtak élni a lehetőséggel. A vendégek öt szettlabdájából Maticsék kettőt hárítottak, a harmadikat már nem sikerült.
Úgy kezdte a Csaba a 3. játszmát, ahogy az elsőt, lehengerlően, 7:1-re meg is lógtak. Tovább rohamozott a magyar bajnok, a szerbek trénere próbálta felrázni az apátiába süllyedő lányait. Szépen haladt előre a BRSE, a látogatóknál ismét előjöttek a régi hibák, a második technikainál tíz pontos differenciát mutatott az eredményjelző. A kékmezes vendégek nem adták fel, pár perc leforgása alatt háromra zárkóztak. Szakmáry, Tálas, Bodnár és Matics pontjai azonban nagyon közel hozták a Csabát a továbbjutást érő 2. játék megnyeréséhez. Az i-re a pontot Matics tette fel, a 16 közé juttatva csapatát.
Sokáig úgy festett, hogy az ópazovaiak csak becsületből játszanak. Szakmáryék tetszetős játékkal szórakoztatták a publikumot és jó úton haladtak a meccs lezárása felé. A vendégek azonban úgy gondolták, hogy megpróbálják széppé tenni a búcsújukat, a hazaiak pedig nem tudtak már kellőképpen felpörögni. Hiába vezettek tíz ponttal is a csabaiak, a szerbek szépen lassan fordítottak, ötödik játszmára kényszerítve vendéglátójukat.
A zárószakaszban a Csaba vitte a prímet, bár egy ízben Mrdakék még kiegyenlítettek. A vezetést azonban nem tudták átvenni és végül a Csaba nyert, s így kettős győzelemmel 6:3-as szettaránnyal lépett túl ellenfelén.
A Békéscsaba a nyolcaddöntőben a francia Beziers Angels csapatával találkozik, amelyben a magyar válogatott Liliom Rita is játszik. Az első találkozót február 7-én, Békéscsabán rendezik.

Szasa Nedeljkovics: – A harmadik játszma után 15:5 után azt gondolta a csapat, hogy minden megoldódik magától, de a vendégcsapat harcos volt és megbüntetett bennünket. Az ötödik játék elején változtattunk és megnyertük a mérkőzést.

Címlapképünkön munkában a békéscsabai sánc, Nazarenko és Tálas együtt hárít egy szerb akciót – fotó: Csukás Zsolt