Fejben fáradtak el az orosházi lányok

Nem sikerült az orosházi kézilabdás hölgyek évzáró bajnokija. Papp László együttese a Pilisvörösvárral nem bírt, amely Drávai Gyöngyi 14 találatának köszönhetően tartotta otthonában a két pontot, egy változatos, fordulatoktól sem mentes mérkőzésen.

Pilisvörösvári KSK–OXXO Energy Orosházi NKC 25–22 (15–14)
NB I B-s női kézilabda-mérkőzés. Solymár, 80 néző. Vezette: Kovács M., Wenczel.
Orosháza: Makai – Csajbók 3, ARSENIJEVIC 5, Tobak 2, Székesi, Takács F. 4, ANTAL 4. Csere: Bíró (kapus), Dancsó 3 (1), Butt, Zvolenszky, Molnár I. 1. Edző: Papp László. A Pilisvörösvár legjobb dobói: Drávai 14, Tagscherer 5.
Kiállítások: 6, ill. 10 perc. Hétméteresek: 3/2, ill. 1/1.

A vasárnapi találkozót a hazaiak kezdték jobban, az 5. percben 4–2-re vezettek, és mivel a folytatás is az ő elképzeléseik szerint alakult, 9–6-os állásnál negyedórán belül időkérésre kényszerült Papp László. Mindez használt, hiszen a 19. percben 10–10-nél egyenlítettek a vendégek. A szünetig hátra lévő időben felváltva születtek a gólok, térfélcserét minimális vörösvári előnnyel várhatta a két csapat.
Szünet után lendületesebben kezdett az ONKC, ennek eredményeként sikeresen fordított és a 37. percben már 19–15-re is vezetett. A hazaiak nem adták fel, és 49. percre ledolgozták a hátrányukat (20–20). Bíró Melinda hétméterest védett, de ezzel sem tudta megfékezni a vendéglátók lelkesedését. A házigazdák három gólt lőttek zsinórban, amire nem volt válaszuk az orosháziaknak, így a volt békéscsabai átlövő, Drávai Gyöngyi vezérletével megnyerték a találkozót. Ezzel a vereséggel megyei alakulat veretlenségi sorozata is megszakadt, amely kilenc mérkőzést számlált.
Papp László: – Küzdeni küzdöttünk, de ami eddig az erényünk volt, most a gyengénk lett, fejben nem bírtuk a mérkőzést.