Fél távnál a szupermaraton mezőnye

Javában zajlik a jubileumi 20. Szupermaraton Kerékpáros és Görkori Túrát a Békéscsaba-Arad-Békéscsaba 200 km-es útvonalon. Szombaton 9 órakor a Csabagyöngye elöl indultak a futók, a kerékpárosok és görkorisok Aradra. Egyéniben tizenketten álltak rajthoz, 31 öt tagú váltó nevezett, és több mint 1100 kerékpáros vágott neki a távnak.

Az első napon a hirtelen jött nagy meleg alaposan próbára tette a futókat. Egyéniben elsőként 9:56,59-es idővel a békéscsabai Balogh Róbert érkezett Arad főterére, őt követte a szintén csabai Szilágyi Szvetlana (9:57,35).
A férfi csapatoknál a Skoda Automobil Körös Békéscsaba (Gregor László, Szabó Sándor, Varga István, Szilágyi Zsolt, Borbély Ferenc) lett az első 6 óra 35 perces idővel. A második helyen a Sport II. Békéscsabai Fiatalok csapata ért a célba 7:02,14-es idővel, míg a harmadik helyet a Háromszék I. csapata szerezte meg 7:26,48-as idővel.
A női váltóknál a Frühwald (Plavecz Andrea, Gyebnár Éva, dr. Kovács Katalin, Ijjasné Róta Annamária, Krizsán Mária) csapata lett a győztes, idejük 8:29,27, másodikként a Budapest Bank váltója érkezett a célba 8:41,15-es idővel, míg harmadik helyen egy romániai csapat végzett, 9:32,52-es idővel.
Tóth Sándor versenyigazgató elmondta, a hangulat végig remek volt, a több mint 1300 futó és kerékpáros felejthetetlen élményekkel gazdagodott, és az időjárásra sem lehetett panasz.

Címlapon: A kerékpárosok körében rendkívül népszerűvé vált a rendezvény. Fotó: Such Tamás