Feledtetve a vasárnapi hazai fiaskó

Győzelemmel feledtette a három nappal korábban elszenvedett hazai vereséget a Békéscsaba 1912 Előre NB II-es labdarúgócsapata. A lila-fehérek a Kazincbarcika otthonául szolgáló putnoki pályáról hozták el mindhárom pontot a bajnokság második körének szerdai találkozóján.

Kazincbarcikai SC–Békéscsaba 1912 Előre 12 (00)
NB II-es labdarúgó-mérkőzés.
Putnok, 300 néző. Vezette: Nagy Norbert (Baghy Csaba, Máyer Gábor).
Kazincbarcika: Horváth L. – Virág Á., Oltean, Fótyik, Ádám (Gábor Lukács, 46.) – Mikló, Toma, Krausz, Géringer – Lukács R., Oldal T. (Berki, 62.).Vezetőedző: Gálhidi György
Békéscsaba: Ribánszki – Pilán, Farkas M., Szélpál N., Mészáros M. – Szalai D., Bidzilya (Nagy S., 65.), Király P., Faragó – Gréczi M. (Máris, 61.), Kovács Á. (Pantovics, 56.). Vezetőedző: Schindler Szabolcs.
Sárga lap: Ádám a 13., Kovács Á. a 29., Király a 45., Gréczi az 57., Krausz a 64., Gábor Lukács a 76., Máris a 78., Horváth L. a 89., Fótyik a percben.

49. perc: Egy mintaszerű bal oldali beadást Lukács Raymond az ötösön belülről továbbított a hálóba, 1–0.
54. perc:
Gréczi húzott el a bal szélen, csak szabálytalanul tudták megállítani a tizenhatoson belül, a játékvezető pedig habozás nélkül mutatott a büntetőpontra. A tizenegyest Kovács Ádám Tibor higgadtan értékesítette, 1–1.
89. perc:
Máris jobb oldalon lépett meg, Horváth László már csak büntetőt érő szabálytalanság révén tudta megmenteni csapatát a góltól. A tizenegyest ezúttal Pantovics Nikola váltotta gólra, 1–2.

Balszerencsésen indult a borsodi bajnoki az Előre szemszögéből, hiszen a bemelegítés során Ribánszki László térdsérülést szenvedett, így Uram János állt a kapuba.
A hazaiak kezdtek bátrabban, ám ez a lendület hamarjában alább hagyott, illetve átalakult mezőnyjátékká. A kapusok dolgát nem igazán tudták nehézzé tenni a mezőnyjátékosok, a labda jobbára a két tizenhatos között járt. A félidő második felére egyre inkább átvette a dominanciát a Békéscsaba, amely többször is veszélyeztette Horváth kapuját, de sem Gréczi, sem Faragó lövése nem találta meg a helyes utat.
A
második félidő elején elegendő volt Faragó részéről egy elmélázás ahhoz, hogy megszerezze a vezetést a hazai csapat. Szerencsére mindez nem okozott „komoly károkat” a csabai oldalon. Olyannyira nem, hogy egy formás támadás végén büntetőből egalizált a viharsarki együttes. Schindler Szabolcs edző érezte, hogy több van ebben a meccsben, éppen ezért friss támadókat vetett be, és szokatlanul korán, 25 perccel a vége előtt mindhárom cserelehetőségét kihasználta. Bár a labdabirtoklás terén maradt a viharsarki fölény, a helyzetek tekintetében ez nem éreztette hatását. A meccs vége felé azonban Máris Dominiknak sikerült kamatoztatnia gyorsaságát, és ezzel megnyitotta a győzelem kapuját csapatának.
Jó: Lukács R., Horváth L., ill. Szélpál (a mezőny legjobbja), Gréczi, Máris

Schindler Szabolcs
:
– Nagyon nehéz mérkőzésre számítottunk, az is volt. Nagy küzdelem folyt a pályán, a z eltervezett stratégiát sikerült megvalósítanunk, a második félidőben az ellenfelünk fölé nőttünk.

Szikszai László

Címlapon: Ribánszki Lászlóra az utóbbi időben rájár a rúd, most még pályán sem volt, amikor megsérült. A hírek szerint a felszakadt térdét a miskolci kórházban szakszerűen ellátták a találkozó idején