Felemás félidők Agárdon

A szerdai nap agárdi kirándulást hozott az Előre labdarúgóinak életében. A Velencei-tó partján az élvonalból kieső MTK Budapest csapata várt a lila-fehér labdarúgók azon részére, akik bekerültek az utazó keretbe. A fővárosi együttes két csapattal is meccselt, ennek megfelelően ketté osztotta állományát, azonban jobb második félidei produktummal így is felülmúlta a csabai gárdát.

MTK Budapest–Békéscsaba 1912 Előre 2–0 (0–0)
Felkészülési
labdarúgó-mérkőzés. Agárd, 50 néző. Vezette: Kovács Z.
MTK: Szentpéteri – Katona M., Talabér, Balogh B., Takács – Borbély (Lustyik, 46.), Bayer, Jakab, Szerencsi – Csicsek, Sági. Vezetőedző: Feczkó Tamás.
Békéscsaba: Máthé – Viczián, Fehér Zs. (Kmetykó, 75.), Babinyecz (Gránicz, 34.) – Szalai, Kiss L., Király, Zahorán (Kálmán, 64.) – Tóth D. (Gyurján, 46.), Eszlátyi (Kun, a 64.) – Urbin (Ilyés, 60.). Vezetőedző: Boér Gábor.
Gólszerző: Takács (
57. – 11-esből), Balogh B. (89.).

Mivel ezen a napon az NB I-ből kiesett MTK két felkészülési mérkőzést is játszott, így egy vegyes csapat ellen lépett pályára a békéscsabai együttes szerdán délután az agárdi Sándor Károly Labdarúgó Akadémia pályáján. A nagy melegben lejátszott találkozón az első húsz perc kiegyenlített játékot hozott, a lila-fehérek előtt adódott egy nagy lehetőség, ami sajnos kimaradt. A 34. percben Babinyecz rosszul érezte magát, Gránicz állt a fiatal védő helyére. Az első félidő gól nélküli döntetlennel zárult.
A szünetben Tóth Dániel helyére Gyurjánt küldte a pályára Boér Gábor vezetőedző. Az 57. percben a csabai 16-oson belül egy ütközés után a játékvezető nagy meglepetésre 11-est ítélt, amit Takács R. értékesített, 1–0. A folytatásban újabb fiatalok kaptak lehetőséget a vendégeknél. Előnye birtokában az MTK igyekezett tartani a labdát, a lila-fehérek pedig megpróbáltak egyenlíteni. Helyzetük is volt a jól küzdő, de az edzésektől fáradtan mozgó csabaiaknak, így nem sikerült feltenni az i-re a pontot. A lefújás előtt az előrehúzódó, rutinos Balogh Béla fejelt a vendégek kapujába, 2–0.
Boér Gábor: – Az első félidővel többé-kevésbé elégedett lehettem, hiszen a csapat ekkor próbálta visszaadni azt, amit megbeszéltünk. Labdabirtoklási fölényt sikerült kialakítanunk, és egy-egy helyzetet is kialakítottunk. A második félidő már nem nézett ki ilyen jól, ekkor minőségileg sokat romlott a teljesítményünk, bár hozzá kell tennem, hogy öt fiatal is a pályán volt, akiknek még ezt a ritmust szokniuk kell. Természetesen türelmesek vagyunk velük, de nekik is keményebben kell belevetniük magukat a munkába. Az látszott, hogy mindkét fél felforgatott csapatot küldött a pályára, hiszen közel van a közös bajnoki randevú, de a kilencven perc így is jól szolgálta a felkészülést.

Címlapon: Legutóbb még az élvonalban találkozott egymással az NB II-es bajnoki címért is versenyre kelő csapatok