Félezernél több párbajtőröző sereglett össze a megyeszékkhelyen

A békéscsabai Alföld Vívó Akadémia és jogelődjei kezdetektől házigazdája a párbajtőrvívó Olimpici Grand Prix országos bajnokságot megelőző utolsó előcsatározásnak. A sportcsarnokban és a vívóteremben lefektetett, összesen húsz pást kevésnek bizonyult a 554 fős létszámhoz, ennek ellenére a verseny zökkenőmentesen zajlott hétvégén.

A gyermek fiúknál három békéscsabai is bekerült a legjobb nyolc közé. Keszthelyi Zsombor ugyan vereséget szenvedett a balatoni Kovácstól, Tusjak Adrián a veresegyházi Nagy, Szabó Bence a román  Popa legyőzésével már a dobogón érezhette magát. A folytatás sajnos egyiküknek sem sikerült, Bence a Zsombort korábban legyőző Kovácstól, Adrián a román Ciopatától szenvedett vereséget. A döntőket a Csaba Center aulájában rendezték, itt vehették át érmeiket, valamint a Sport XXI. által, a legjobb négy magyar versenyzőnek járó pengéket.
Az újonc lányoknál a térdfájdalmakkal küszködő Dékány Kinga könnyedén jutott be a legjobb négy közé, ahol rendkívül izgalmas asszóban, hosszabbításban kapott ki a román Leontétól. Bronzérme az idény „legrosszabb” szereplése. A fiúknál Keszthelyi Zsombor felszabadult, szép vívással egyenes ágon jutott be a fináléba, ahol a későbbi győztes Nagy még túl nagy falat volt számára. A törpici lányoknál Bencsik Anna ötödik lett.
A törpiciknél Paulik Tamás a dobogó második fokára állhatott. A serdülő lányoknál ketten is a nyolcas döntőbe jutottak. Ott aztán mindketten megtorpantak, de ebben a nagyon kiegyensúlyozott mezőnyben nincs miért szégyenkezniük.
Értékesebb békéscsabai helyezések. Lányok. Serdülő (74 induló):
5. Petri R., 8. Kazár D. Újonc (75): 3. Dékány Kinga. Törpici (53): 5. Bencsik A., 11. Oláh L., 14. Hricz L. Fiúk. Újonc (84): 7. Keszthelyi Zs., 10. Abu Jubere A. Gyermek (85): 3. Tusjak Adrián és Szabó Bence, 5. Keszthelyi Zs., 15. Szarka B. Törpici (55): 2. Paulik Tamás, 11. Krnács T.

A tőrözők a Fülöp Mihály nemzetközi versenyen Kunszentmiklóson léptek pástra. A bambiknál a gyulai Horváth Soma hozta szokásos ezüstjét, ráadásul az idősebb, gyerek korosztályban is éremközelben, az ötödik helyen végzett. Remekelt Hubik Márton is, aki a gyermekben 10. lett. Gyulai részről az újonc Papp Máté szereplése érdemel figyelmet, aki a 12. helyen zárt.

Címlapon: Petri Renáta a serdülők között lett a legjobb csabai versenyző. Fotó: Kovács Zita