Félidőnyi előnyt kapott az Eger

Első idegenbeli bajnoki meccsén nyomban rangadót vívott az Orosházi NKC NB I B-s női kézilabdacsapata. A kék-fehér együttes nehezen vette fel az optimális fordulatszámot Egerben, ennek az eredménye volt, hogy az első félidőben a házigazdák akkora előnyre tettek szert, amellyel szünet után sikerült otthonukban tartani a két pontot.

Eszterházy KFSC Eger–OXXO Energy Orosházi NKC 25–24 (16–11)
NB I B-s női kézilabda-mérkőzés. Eger, 200 néző. Vezette: Bujdosó, Horváth.
Orosháza: Makai – Zsilák 1, Hatala 1, SOM 7, Tobak 1, TAKÁCS F. 5 (1), ANTAL 4. Csere: Brunner (kapus), Dancsó 4 (4), Kamuti 1, Székesi, Zvolenszky. Edző: Papp László. Az Eger legjobb góldobói: Iván 9, Sári 7 (4).
Kiállítások: 12, ill.6 perc. Hétméteresek: 4/4, ill. 6/5.

Lendületesen kezdtek a nyáron hét új játékossal megerősített hazaiak, és a 7. percben már 4–2-re vezettek. Nem véletlen, hogy a vendégek mestere, Papp László időt kért a 8. percben. A folytatásban is az egriek akarata érvényesült, az orosháziak gyengén védekeztek. A 19. percben 11–7-et mutatott az eredményjelző, majd a félidő végére ötre növelte előnyét a házigazda együttes. Fordulás után határozottabban kezdtek a vendégek, és fokozatosan megkezdték a felzárkózást. A 35. percben 18–14 volt az állás, majd a 47. percben 21–18-ra jött fel az ONKC. A hajrában, az 53. percben Som Ildikó vezérletével két gólra megközelítette ellenfelét a vendégcsapat (23–21). Izgalmas volt a végjáték, amelyben az egriek egy gólt megőriztek előnyükből, és otthon tartották a két pontot.
Papp László: – Az első félidőben gyengén védekeztünk, és nem volt kapusteljesítmény sem. Szünet után feljavultunk, ám szoros csatában már nem tudtunk egyenlíteni.