Félórányi előnyt adtak a Vácnak

Négyhetes veretlenségi szériája szakadt meg a Békéscsaba 1912 Előre NB II-es labdarúgó-csapatának vasárnap a fővárosban, ahol a mindig kellemetlen ellenfélnek bizonyuló Váccal szemben maradt alul. A lila-fehér gyenge első félórát produkáltak, ennek itták meg a levét, azután már hiába kapcsoltak magasabb sebességi fokozatba, nem tudtak pontot szerezni.

Vác FC–Békéscsaba 1912 Előre 21 (21)
NB II-es labdarúgó-mérkőzés. Budapest,
300 néző. Vezette: Szilasi Szabolcs (Kepe Arnold, Mohos Milán).
Vác: Halasi – Hegedűs Cs., Króner, Szabó N., Gulyás M. – Tóth G., Durso (Major, 54.) – Görgényi, Nagy R. (Kákonyi, 71.), Zsolnai R. – Balajti (Búrány, 85.). Vezetőedző: Horváth Károly.
Békéscsaba: Ribánszki – Pilán, Szélpál, Kiss L. (Király, 54.) – Szalai (Urbin, 38.), Viczián, Nagy S., Szatmári – Birtalan, Nagy I. (Eszlátyi, 64.), Gránicz. Vezetőedző: Boér Gábor.
Sárga lap: Zsolnai a 45., Durso az 52., Viczián a 88. percben.

20. perc: Nagy Richárd löbbölte középre a labdát, Balajti pedig 12 méterről, kapásból a bal alsó sarokba lőtt, 1–0.
26. perc: Gulyás baloldali szögletét a középen érkező Króner fejelte a dermedt kapus mellett a jobb alsó sarokba, 2–0.
37. perc: Egy átlövéssel szépített a Békéscsaba. Birtalan 22 méteres lövése talált utat Halasi kapujának bal alsó sarkába, 2–1.

A találkozóra a III. Kerületi TVE Hévizi úti sporttelepén került sor, mivel a váciak stadionja nem rendelkezik NB II-es licencel. A házigazdák bátor támadófocival rukkoltak elő és még a csabaiak agresszív letámadása sem okozott zavart a kreatív játékosaik körében. Valamivel többet kezdeményezett a Vác, a 20. percben mégis váratlanul jött a vezető találata, Balajtinak azonban sikerült kihasználnia a lila-fehérek hátsó alakzatában keletkezett helyezkedési hibát. Röviddel később hasonló okok miatt már kettővel jártak előbb a Duna-partiak. Ez mintha ébresztő jelleggel bírt volna a vendégoldalon. Átvették az irányítást a látogatók, Vicziánnak volt egy ígéretes fejese, majd Birtalan révén a szépítés is összejött a játékrész hajrájában. Nyomban ezután Boér Gábor edző Szalai helyére Urbint küldte pályára, akiben inkább „benne van” a gól. Változatos szünet előtti utolsó 5 percet láthattak a nézők, a nyílt játék eredményeként akadt lehetőség itt is, ott is.
A második félidő elején újabb támadószellemű játékos került pályára Király személyében, majd Eszlátyit is „bedobta” a csabai szakvezető. „Nyomott” is az Előre, azonban sehogyan sem bírta feltörni a tömörülő védelmet, ráadásul a kósza váci ellenakciók is hordoztak magukban veszélyt, mivel a cél érdekében eléggé feltolta a védekezését a vendégcsapat. A meccs utolsó negyedórájában Eszlátyi lökete, majd Urbin fejese riogatta a hazai érzelmű szurkolókat. Minél jobban fogyott az idő, annál elkeseredettebbé vált a viharsarkiak játéka, akik gyakorlatilag az angol módszert bevetve minden labdát az ellenfél kapuja elé íveltek, de azzal el is fogyott a tudományuk.
A lila-fehéreknek drága árat kellett fizetniük az első félidei gyenge kezdésért, szünet után pedig már hiába igyekeztek mindent jóvátenni, a taktikus és fegyelmezett Vác megvédte a számára kedvező eredményt.
Jó: Halasi, Króner, Balajti, ill. Szélpál.
Boér Gábor: – Nagyon gyenge színvonalú mérkőzésen, a szerencsésebb csapat nyert.

Címlapon: Nagy Istvánék hiába támadták végig a második félidőt, a kapu előtt elfogyott a tudományuk. Fotó: Erdős Csaba