Feltartóztathatatlan volt a Győr

Nem állt könnyű kihívás előtt az NB I-es női kézilabda-bajnokság utolsó fordulójában az EUbility-Békéscsabai Előre NKSE csapata, amely a Bajnokok Ligája győztes Győr otthonában próbálta meg tisztesen lezárni az évet. A hazaiak kiélezett versenyben álltak a Ferencvárossal az aranyéremért, így a gólaránynak is jelentősége volt. Ennek megfelelő komolysággal vették a meccset a zöld-fehérek.

Győri Audi ETO KC–EUbility Group-Békéscsabai Előre NKSE 39–14 (20–8)
NB I-es női kézilabda-mérkőzés. Győr, 5214 néző. Vezette: Andorka Miklós, Hucker Róbert.
Győr: GRIMSBÖ – BÓDI 6, GROOT 9, Oftedal 4, BROCH 7, Hansen 1, GÖRBICZ 10 (5). Csere: Puhalák 1, Althaus, M. González 1, Afentaler. Edző: Ambros Martín
Békéscsaba: Györkös – Kovács A. 2, Walfisch 3, Mihálffy 4 (1), Zöldi-Tóth, Bottó, Szögi 1. Csere: Popovics (kapus), Vukajlovics 3, Gidai, Giricz 1, Szarka, Farkas. Vezetőedző: Horváth Roland.
Kiállítások: 4, ill. 4 perc. Hétméteresek: 5/5, ill. 1/1.
Az eredmény alakulása. 5. perc: 5–0; 10. p.: 9–4; 17. p.: 14–5; 23. p.: 16–6; 26. p.: 18–7; 35. p.: 23–8; 41. p.: 27–9; 45. p.: 29–10; 50. p.: 32–10; 52. p.: 33–12.

A házigazdáknak a bajnoki cím elhódításához 7 góllal többel kellett nyerniük a Békéscsaba ellen, mint a másik helyszínen a Fradinak a Vác ellen. A párhuzamos televíziós közvetítésnek köszönhetően a nézők Győrben és a Népligetben is tisztában lehettek azzal, hogy éppen ki vezeti a bajnokságot.
Görbicz Anitáék tartalékosan is BL-győzteshez méltó lendülettel kezdtek, az ötödik góljuknál Horváth Rolandnak már az 5. percben időt kellett kérnie. Később is egyoldalú csata folyt. A csabaiak megpróbálták hosszú támadásokat vezetve, átlőni a győri falat, de ha ez sikerült is nekik, akkor még szembe találták magukat a jól védő Grimsbö kapussal. A másik oldalon viszont Cornelia Groot és Görbicz Anita ontotta a gólokat, a 23. percre lett először 10 a két csapat között. Mivel azonban az Elek Gyula Arénában a Fradi is magabiztosan játszott, a győriek nem elégedhettek meg ennyivel.
Szünet után sem változott a képlet. A hazaiak villámtámadásokkal fokozatosan növelték előnyüket, miközben a védekezésük sem puhult fel, így a csabaiak csak elvétve tudták bevenni a kapujukat. Az 50. percben vette át először a vezetést a tabellán is a győri gárda, amikor már 20 fölött járt előrébb, mint az Előre NKSE. A vendégeknek Mihálffy Adrienn révén még sikerült izgalmassá tenniük a bajnoki címért folyó versenyt a hajrában. A fővárosi zöld-fehérek a 25 gólos győri siker ellenére is megtarthatták volna elsőségüket, azonban a televízió tanúsága szerint elkapkodták a sorsdöntő támadásukat, így végül az ETO lett a bajnok, a lila-fehérek pedig a bennmaradást érő 12. helyen zárták az évet.

Ambros Martin: – Boldogok vagyunk, hogy sikerült megszereznünk a bajnoki címet, de úgy gondolom, hogy megérdemeltük. A védekezésünk és Grimsbö kapus volt a siker kulcsa.
Horváth Roland: – Nem könnyű olyan mérkőzésen játszani, amikor nekünk kell eldönteni a bajnoki címet. Ötezer-kétszáz fütyülő néző előtt is nagyon nehéz kézilabdázni, ezért ma csak ennyire telt csapatomtól.