Fesztivállal egybekötött bajnoki

A Kiskunfélegyházán 4 csapat részvételével lebonyolított, kétnapos V. Karácsonyi női futsal fesztivál keretében játszotta le aktuális hétvégi bajnoki mérkőzését a Gyulai Amazonok NB I-es női futsalcsapata.

Molnárné Irénke tanítványai szombaton a házigazda Kiskunfélegyházi Bulls Astra és a Miskolci Vénusz együttesivel csatázott a tornán belül, a vasárnapi Tolna-Mözs elleni meccsük pedig bajnokit is jelentett egyben. Az első napon a hazaiakat 3–1-re sikerült felülmúlni, a Miskolccal szemben viszont nem volt hatásos szer: a borsodiak 4–0-ra diadalmaskodtak. A két rivális vasárnap egymással játszott NB I-es bajnokit, a gyulaiak pedig a tolnaiakkal tettek ugyanígy.
Az Amazonok találkozóján mindkét fél szerette volna ráerőltetni az akaratát ellenfelére. A meccset az ukrán válogatottakkal felálló Tolna kezdte jobban, ennek köszönhetően egy öngóllal a vezetést is megszerezték a 2. percben, majd Varga Adél szépségdíjas találatával már 0–2 állt az eredményjelzőn. Az első félidőben akadt helyzetük a fürdővárosiaknak is, de a torna végén legjobb kapusnak megválasztott Ősz Csenge rendre hárított.
A második félidőben is kiérződött a két csapat közötti tudásbeli és taktikai különbség, a fiatal kerettel rendelkező Amazonok nem tudta megállítani ellenfele rohamait, Csontos Zsanett viszont többször is bravúrral avatkozott játékba. Az újabb gól egy megpattanó lövésből a 32. percben került a hálóba Üveges Katalin révén, Fülöp Diánának a meccs végén sikerült szépítenie.
A torna végeredménye szempontjából fontos mérkőzés volt az Astra–Miskolc párharc is, ahol a hazaiak 4–2-re múlták felül ellenfelüket, így a Tolna mögött ők végeztek második helyen, a gyulaiak pedig gólaránnyal a negyedik helyre szorultak.
Molnár Zoltánné: – Úgy gondolom, hogy a vereség ellenére helytálltunk a nálunk jóval nagyobb futsal múlttal és rutinosabb kerettel rendelkező ellenfelünkkel szemben. Reálisan ekkora különbség volt a két csapat között ezen a napon, hiszen mi még bőven az út elején járunk. Jól jön a szünet a lányoknak, januárban újult erővel szeretnénk még ennél is jobban megnehezíteni a riválisok dolgát.

Gyulai Amazonok–Brandmission-Tolna-Mözs 1–3 (0–2)
NB I-es női futsalmérkőzés. Kiskunfélegyháza, 100 néző. Vezette: Kaszala, Geleta, Patyi Bettina.
Gyulai Amazonok: Csontos – Papp, Fülöp, Balogh, Perjési. Csere: Molnár Á., Kurai, Erdélyi, Kovács D., Sovány, Kajári, Németh. Edző: Molnár Zoltánné.
Tolna-Mözs: Ősz – Szalkai, Folk, Varga A., Vaskovets. Csere: Melnycsuk, Solomakha, Horváth, Perger, Üveges. Edző: Volodimir Kolok.
Gólszerzők: Fülöp (39.), illetve Papp (2. – öngól), Varga A. (7.), Üveges (32.).

M. Á.

Címlapon: A gyulai lányok szoros meccseket játszottak, a házigazdák ellen pedig sikerélményben is volt részük