Fontos lépés a bennmaradás felé

A honi kosárlabdázás második vonalában maradásért kezdte meg csatáját a békési csapat, amely a 9–14. helyért zajló rájátszás legfontosabb párharcának első mérkőzésén elvette Nagykőrös pályaelőnyét. Mivel a csata két nyert mérkőzésig tart és a vesztes kiszáll az osztályból, így Balog Vilmos alakulata még nem nyugodhat meg. A két csapat április 18-án, a békéscsabai Evangélikus Sportcsarnokban találkozik ismét 19 órától.

Nagykőrösi Sólymok KE–Omnia Pub&Food Békés 87-89 (18-21, 22-13, 21-33, 26-22)
NB I B-s férfi kosárlabda-mérkőzés, Piros csoport. Rájátszás, a 9–14. helyért, 1. találkozó. Nagykőrös, 300 néző. Vezette: Balog Gy., dr. Szakáll, Major.
Nagykőrös: Lakosa (13/3), Molnár M. (13/6), VIQIERA (28/9), Mácsai (7/3), Andó (11/6). Csere: Szablics (2), Tóth M. (1), Kövecs, Fehér. Megbízott edző: Kovács Sándor.
Békés: KRISZTICS (23/9), Vass (3/3), NAGY B. (14/3), Gruda, KERTÉSZ (27/18). Csere: Balog G. (6/3), KOMA (14), Farkas (2). Edző: Balog Vilmos, Balog Lajos.

Olyan szakaszához érkezett a bajnokság, amikor már nagyon sokba kerülhet egy csapatnak, ha hibázik. A békésieknél Koma Dániel visszatért, viszont a másik magasember, Dan-Ioan Babut sérülés miatt kiesett. A nagykőrösiek nehéz teherrel várták a találkozót, mert edzőjüket vasárnap kórházba szállították. Helyére a csapat egyik játékosa, Kovács Sándor ült le. A békésieknek Nagykőrösön mintegy 20 tagú nagyon lelkes szurkoló igyekezett nagy támogatást adni.
Jól kezdték a mérkőzést a vendégek, támadásaik eredményesek voltak, védekezésben gyakorta váltott a csapat. A hazaiak nehezen találták a vendégek zónavédekezésének ellenszerét. Az első negyed minimális békési előnnyel zárult. A második negyedben újítottak a nagykőrösiek és a palánk alatt egyre többször játszották ki Komáékat, sikerült is átvenniük a védekezést.
A második félidőben Krisztics és Nagy Balázs hárompontosával újra teljesen nyílttá vált a mérkőzés. A hazaiak kulcsjátékosa, Lakosa Ákos második komoly sportszerűtlensége után kipontozódott, ami döntőnek bizonyult a mérkőzés alakulása szempontjából. A békésiek ezután tudtak akkora előnyt szerezni, ami végül elégségesnek bizonyult a csata megnyeréséhez. A Nagykőrös az utolsó negyedben veszélyesen felzárkózott, ám fordítania nem sikerült.
Kovács Sándor:
A legfontosabb, hogy edzőnk mielőbb felépüljön, a mérkőzés csak másodlagos volt ehhez a történethez képest! Tipikus kiesési rangadót játszottunk, mindkét csapat nagyon akarta a győzelmet. Végig partiban voltunk, és a meccset a büntetők kihagyásával veszítettük el. Gratulálok az ellenfélnek és a csapatomnak is, és örülök, hogy szurkolóink ismét szép számban kilátogattak a meccsünkre. Csütörtökön mindent megpróbálunk!
Balog Vilmos:
– Elismerésem a csapatnak, mert a szezon legfontosabb mérkőzésén nyert először idegenben. Reméljük, hogy a csütörtöki békéscsabai találkozóra sok szurkoló kijön, melyen kiharcoljuk a bennmaradást. Nagy munka lesz, mert a Nagykőrös nagy küzdő és nagyon összetartó csapat.

Címlapon: A kiélezett meccset a büntetők a kevesebb kihagyott büntető billentette a békésiek oldalára. Fotó: Hunbasket.hu