Fontos pontok kerültek kukába

A NB I-es női kézilabda bajnokság 5. játéknapján alsóházi rangadót veszített Kecskeméten a Békéscsabai Előre NKSE csapata. Az újonc végig motiváltabban játszott és nem érdemtelenül győzött, a magát egyre nehezebb helyzetbe hozó viharsarki alakulat ellen, amely továbbra is pont nélkül áll a tabellán.

Hufbau-Akker Kecskeméti NKSE–EUbility-Békéscsabai Előre NKSE 31–27 (18–15)
NB I-es női kézilabda-mérkőzés. Kecskemét, 600 néző. Vezette: Felhő Ferenc, Öcsi Tamás.
Kecskemét: Andrási – Gulya 2, Karalyos 2, Aron 2, KAISER 3, Fauszt 2, SZABÓ E. 11 (4). Csere: Pusztai (kapus), Siska 1, VARGA N. 4, Kucerova 2, Albert 2, Tóth L., Kovács K., Horváth D. Vezetőedző: Marosán György.
Békéscsaba: Györkös – Kovács A. 2, Kovacsevics 3, Vukajlovics 3, Zöldi-Tóth 1, WALFISCH 10 (3), Szarka 1. Csere: Popovics (kapus), MIHÁLFFY 4, Gidai, Pintér, Bottó 1, Pénzes 2. Vezetőedző: Skaliczki László.
Kiállítások: 6, ill. 4 perc. Hétméteresek: 4/4, ill. 3/3.
Az eredmény alakulása. 6. perc: 6–4; 11. p.: 8–8; 14. p.: 11–8; 17. p.: 12–11; 22. p.: 14–12; 25. p.: 16–13; 35. p.: 18–17; 39. p.: 22–17; 42. p.: 22–21; 49. p.: 26–23; 55. p.: 30–25.

Gyors játékkal kezdődött az alsóházi találkozó, a 2. percben a csabaiak vezettek 2–1-re, majd a hazaiak fordítottak (6. p.: 6–4). Az újonc kecskemétiek tartották egy-két gólos előnyüket. A lila-fehérek támadásban igyekeztek gólig játszani, és a 11. percben Szarka találatával sikerült az egyenlítés (8–8). Nem sokáig örülhettek azonban a békéscsabai lányok, hiszen három perc alatt három gólos előnyt szerzett a házigazda. A vendégek azonban Siska Pálma kiállítását kihasználva két gólt is lőttek, így felzárkóztak (17. p.: 12–11). Felváltva estek a találatok, a házigazdák tartani tudták minimális előnyüket. A játékrész hajrájában ismét a kecskemétiek voltak eredményesebbek, ráadásul a 30. percben Pintért kiállították a játékvezetők, amit Gulya kihasznált, így háromgólos kecskeméti vezetéssel zárult a félidő.
Fordulás után Walfisch kétszer is betalált, így a lila-fehérek 18–17-re feljöttek. A hazaiak azonban egy jó sorozatot produkálva öt gólra növelték az előnyüket szert (39. p.: 22–17). A vendégek is újítottak, és sorrendben négyszer voltak eredményesek és 22–21-re felzárkóztak. Nagy volt a küzdelem a pályán, látszott, hogy mindkét csapat nyerni akar. Walfisch góljaival tartotta magát a Békéscsaba, majd Szabó Edina vezetésével ismét három góllal húztak el a kecskemétiek. A fiatal Pénzes szépített, ám a házigazdák erősítettek. A balszélső, Szabó Edina élete meccsét játszva már a tizedik gólját lőtte az 53. percben! A végjátékban öt góllal elhúzott a Kecskemét, és már nem adta ki kezéből a két pontot. Ebben az időszakban támadásban csak Walfisch Mercédesz tudott gólokat lőni a lila-fehéreknél.
A küzdelmes alsóházi rangadón a hosszabb kispaddal rendelkező hazaiak megszerezték első győzelmüket az NB I-ben, míg a csabaiak továbbra is pont nélkül állnak a tabellán.

Marosán György: – Sikerült az elejétől uralni a játékot. Két hete mondtam, hogy változtatni kell néhány dolgon. Bejött! Végre fegyelmezetten, az utasításaim betartva játszott a csapat. Emelem a kalapom a játékosaim előtt. Látni, hogy fejlődünk.
Skaliczki László: – A meccs elejétől futottunk az eredmény után, és ez rengeteget kivett belőlünk. A védőjátékunk nem működött az első félidőben, a másodikban pedig a ki nem kényszerített hibáinkkal feladtuk a magas labdát az ellenfélnek. Az első része ment le a párharcnak.