Fontos pontok maradtak a Kórház utcában

Igen fontos három pontot gyűjtött be a Békéscsaba 1912 Előre NB III-as labdarúgó-csapata a bajnokság 26. fordulójában megvívott vasárnapi focimatinén. A lila-fehérek a középmezőnyhöz tartozó, jó képességű Szekszárd legyőzésével faragtak a biztos bennmaradást érő pozíciótól őket elválasztó különbségen.

Békéscsaba 1912 Előre II.–Szekszárdi UFC 1–0 (1–0)
NB III-as labdarúgó-mérkőzés. Békéscsaba, 150 néző. Vezette: Kovács Imre (Nyerges Zsolt, Csóra Szabolcs).
Békéscsaba: Máthé – Láza, Balog Zs., Kmetykó, Zahorán – Mácsai, Zelenyánszki, Kálmán, Kun – Konyecsni (Bozó, 77.), Ilyés. Edző: Szenti Zoltán.
Szekszárd: Pokorni – Koch, Károly V., Kvanduk J. (Rácz, 71.) – Puskás G., Kozics, Lékó (Arena, 46.), Preininger – Márkvárt, Havasi (Csigi, 71.), Fejes. Vezetőedző: Kvanduk János.
Gólszerző: Ilyés (40.).

A hazaiak léptek fel támadólag, mégis a vendégek szerezhettek volna vezetést az első negyedóra végén, a Láza buktatásából kapott tizenegyesből, de Máthé kapus hárította a büntetőt. A szekszárdiaknak a folytatásban is több lehetőségük volt, mégis a csabaiak szereztek vezetést a 40. percben. Máthé óriási bravúrral hárított a vendég próbálkozást, ebből indult a kontra, melynek végén Zahorán beadását Ilyés fejelte Pokorni kapujába, 1–0.
Szünet után teljesen megváltozott a játék képe. Egyértelműen a csabaiak akarata érvényesült a pályán, akár három-négy góllal is növelhették volna előnyüket, amennyiben a kapu előtt határozottabbak. A győzelmük azonban így sem forgott veszélyben, mivel az ellenfél nem igazán jelentett veszélyt Máthé kapujára.
Sikerével a lila-fehér együttes sokat javított a pozícióján a bennmaradásért folyó külön versenyben.
Jók: Máthé (a mezőny legjobbja), Balog Zs., Zelenyánszki, Ilyés, ill. Pokorni, Koch.
Szenti Zoltán: – Tudtuk, hogy létfontosságú mérkőzés lesz. Az előjelek nem voltak biztatóak a sok sérült miatt, de a játékosok átérezték a felelősséget, és a helyzetek alapján megérdemelten nyertünk.

P. J.

Címlpon: Az első félidőben Máthé kapus tartotta versenyben a csabai gárdát. Fotó: elore1912.hu