Fontos mérföldkő a középházhoz

A középházi rájátszás szempontjából újabb fontos győzelmet arattak vasárnap a békési kosarasok Koma Dánielék tulajdonképpen szemernyi esélyt sem hagytak a Salgótarjánnak, ezzel jók az esélyeik arra, hogy az 5-8. helyekért csatázhatnak az alapszakasz zárását követően.

Calle Pubfood Békés–Salgótarjáni KSE 89-73 (27-17, 18-10, 25-23, 19-23)
NB I B-s férfi kosárlabda-mérkőzés. Békés, 300 néző. Vezette: dr. Varga Z., Menyhárt, Győrki.
Békés: KOMA (23), KRISZTICS (26/9), Nagy B. (10/3), Molnár (4), Gruda (4). Csere: CSORBA (12), ZSÍROS (5/3), Bánszki, Nagy Cs. (5/3), Demkó, Balog G. Edző: Balog Vilmos, Balog Lajos.
Salgótarján: Dániel (5/3), Harris (14/6), JAKAB (14/3), Béres (9), Csapai (10). Csere: BLASKOVITS L. (17/9), Debreceni (2), Mucsibabics (2), Blaskovits B., Benedek. Edző: Molnár István.

Az alapszakasz utolsó hazai mérkőzésén a Kertészt továbbra is nélkülöző békésiek azért küzdöttek, hogy megmaradjon az esélyük a nyolc közé kerülésre.
Az első negyedben Koma pontjaival és Krisztics távoli dobásaival sikerült ellépnie a Békésnek, az 5. percben már 14:5-öt mutatott az eredményjelző. A játékrész második felében kissé megtorpantak a hazaiak, ám a 2. negyedben jól folytatták Komáék és tovább növelték a különbséget.
A második félidőben is nagyon akartak a békésiek, de a nógrádi együttes három hárompontost is elhelyezett a kosarukba, míg a hazaiak eredménytelennek bizonyultak. Később újra visszaállt a húszpontos differencia. Az utolsó szakaszban igazából csak az volt a kérdés, hogy mennyit tesz még közé a Békés, ekkor már mindenki pályára lépett. A támadójátékban és védekezésben is visszafogottabbá vált a viharsarki együttes játéka, ezért tudott faragni a végén a hátrányából a Salgótarján.
Balog Vilmos: – Fontos volt, hogy mindenki pályára lépjen a csapatban, mert a jövő heti mérkőzésünkön bárki hangsúlyos szerephez juthat majd. Elismerésem a csapatnak, a MAFC otthonában is hasonló játékot várok el a fiúktól. Szurkolóink jóvoltából ma remek hangulat uralkodott a csarnokban, várjuk őket a rájátszás mérkőzésein is.

Átszervezés

A Magyar Kosárlabdázók Országos Szövetsége jövőre átszervezi az NB I B-s bajnokságot. A reform érdemi lényege, hogy megszüntetik a jelenlegi keleti-nyugati felosztást és két, országos csoportra osztják. A mostani mezőny első fele folytathatja a második vonalban, a többi csapat pedig az NB I B II-re keresztelt harmadosztályba nyer besorolást. Ezért sem mellékes, hogy a békési együttes milyen pozícióban tudja befejezni az évet.

Címlapon: A békésiek nem hagyták „száguldozni” a pályán a tarjániakat