Galaxisnyi távolságból jött vissza a 3 pont

Hétvégén az NB I-es női futsal-bajnokságban is megkezdődtek a küzdelmek. A Gyulai Amazonok csapata azzal a Miskolci Vénusszal indította az újévet, amellyel az előzőt befejezte az 5. helyért. A mérkőzés előtt a hazai csapat volt az esélyesebb, hiszen borsodiak bő egy éve nem tudtak pontot szerezni ellenük. Ettől függetlenül a Vénusz teljesen más arcát mutatta.

Valósággal nekiestek a gyulaiaknak és már 3. percben bevették Palócz Mónika kapuját. Ezt Fülöp Diának sikerült egalizálnia, de nyomban jött a válasz is, ami a szünetig már így is maradt. Mindkét fél próbálta a saját játékát érvényre juttatni, de ezen a napon a gyulai csapatból hiányzott az átütő erő és az egyéni kreativitás. Kovács Aliz a második játékrész első percében szerzett találata után Molnárné Irénke csapata még jobban kezdett kapkodni, ellenben a nyugodt vendégek magabiztosan „gurigatták a játékszert”. Sovány Liza gólja „életmentőnek” bizonyult a 29. percben, hiszen visszaadta a hitet csapatának. Molnár Enikő azonban 3 minutával később újra kétgólosra növelte a vendégek előnyét. A legtöbb hazai néző ekkor már nem fűzött túl sok reményt a pontszerzéshez, de a gyulai lányok másképp gondolták. Sovány Liza a 36. percben 10 méterest bombázott Ádám Anna kapujába, majd röviddel ezután Kurai Nikolett szerzett gólt, döntetlenre módosítva az eredményt. Az utolsó percekben a csapatok mindent egy lapra feltéve támadtak, 40 másodperccel a vége előtt Fülöp Diána találatával a 3 pontot is otthon tartotta a Békés megyei csapat. A játékuk ugyan bőven hagyott kivetnivalót maga után, de küzdeni tudásból ismét jelesre vizsgáztak a gyulaiak. Remek hírverője volt ez a találkozó a női futsalnak, izgalmakból és szép gólokból nem volt hiány.
Molnár Zoltánné:Nagyon izgalmas és fordulatos mérkőzésen sikerült fontos három pontot szerezni. Régen láttam ellenfelünket ilyen formában játszani, gratulálok mindkét csapatnak. Dolgozunk tovább, szeretnénk egyre jobban visszarázódni az NB I-es ritmusba és újabb győzelmeket aratni.

Gyulai Amazonok–Miskolci Vénusz 5–4 (1–2)
NB I-es női futsalmérkőzés. Gyula, 150 néző. Vezette: Szigeti (Kis P., Takács J.).
Gyula: Palócz
M. – Fülöp D., Molnár Á., Kurai N., Bálint R. Csere: Sovány, Balogh N., Lehóczki, Mázik, Szerb, Palócz H. Edző: Molnár Zoltánné.
Miskolc: Ádám – Galambvári, Kovács A., André, Bunda-Tóth.
Csere: Berki, Molnár E., Visnyánszki. Edző: György Gábor.
Gólszerzők:
Fülöp (10., 40.), Sovány (29., 36.), Kurai (36.), illete André (3.), Berki (10.), Kovács A. (21.), Molnár E. (32.).
További eredmények: Kiskunfélegyháza–TFSE 4–4, Tolna-Mözs–DEAC 2–5, Hajdúböszörmény–Szekszárd 1–2.

M. Á.

Címlapon: A gyulai lányok és szurkolótábor körében érthetően nagy volt az öröm a mérkőzést követően. Fotó: Tóth