„Gázolt az újpesti gyors”!

Három nappal a vereséggel felérő Magyar Kupa búcsút követően a bajnokságban sem bírt az Újpesttel a Békéscsabai RSE női röplabdacsapata. Az Extraliga 10. játéknapján a fővárosban adtak randevút egymásnak a felek, és az őszi négy közös összecsapás közül ez a csata dőlt el leggyorsabban. Az első szettben még kapaszkodtak a csabaiak, azután viszont „gázolt az újpesti gyors”!

Újpesti TE–Békéscsabai RSE 3:0 (26, 12, 15)
Extraligás női röplabda-mérkőzés. Budapest, 500 néző. Vezette: Szabó Péter, Mezőffy Zsolt Tibor.
Újpest: LACOMBE 10, Kojdová 11, NIKICS 12, Bagyinka 1, Sanchez 11, CARABALI 12. Csere: MAURER (liberó). Vezetőedző: Kántor Sándor.
Békéscsaba: Evans 3, Jerkov, Pekárik 3, Dapic 3, Klaric 10, Bodnár 5. Csere: Molcsányi (liberó), Fábián, Szedmák 4, Sebestyén 3, Bodovics 3, Glemboczki 2. Vezetőedző: Vasja Samec Lipicer.
Az eredmény alakulása. 1. szett: 1:7, 3:11, 7:11, 9:12, 12:13, 14:14, 16:18, 21:19, 23:23, 25:25, 25:26. 2. szett: 6:1, 6:3, 9:3, 12:4, 12:6, 14:7, 17:7, 17:9, 20:9, 22:20, 24:11. 3. szett: 2:2, 5:5, 9:5, 13:6, 17:8, 20:13, 23:13.

Pekárik pontjaival kezdődött a szombat esti találkozó, a fiatal center ászt érő harmadik, csapata 5. pontja után rögtön időt is kért az újpestiek vezetőedzője. A hazaiaknál Nikics és Sánchez is hosszút ütött, hamar jött az újabb hazai időkérés. Harapós, a szerdai mérkőzés első két szettjében látott Békéscsabára nyomokban sem hasonlító viharsarki gárdát láthattunk a pályán. Ez a harcosság azonban nem tartott túl sokáig. A lilák ugyanis magukra találtak és egy 3:0-s szériával megkezdték a felzárkózást. Ekkor a vendégek trénere kért időt, majd percekkel később ismét így tett, mivel nagyon fogyott az előny. Kojdová pontjával a szett közepén már egyenlő volt az állás. Szoros csata után Lacombe blokkja után immáron hazai kézben volt az előny. Kétszer az UTE jutott játszmalabdához, majd Klaric ászával a BRSE, de Sánchez blokkolása, majd pontos ütése mégis a lilák sikerét jelentette az első játszmában.
A második szett nyitányaként Nikics szórta meg alaposan a csabaiakat, így 6:1-ről kellett kapaszkodnia a vendégeknek. Elillant a csabaiak első szettben mutatott magabiztossága, az újpestieknél Kojdová és Nikics is egy-egy ásszal rombolta Bodnárék önbizalmát. Carabali újabb eredményes ütése után már tíz volt közte. Kojdová is hozta a formáját, innen már nagyon nehéz vállalkozás lett volna a csabaiaknak visszajönni. A játszma végére Lacombe Zsófia tett pontot.
Sok hibával ugyan, de igyekezett menteni a menthetőt a csabai együttes, bár a 3. játékban is a lilák irányítottak. A vendégek támadásai erőtlenek, ütéseik pontatlanok voltak, és ezúttal is Vasja Samec Lipicer nyúlt először az időkérés eszközéhez. A hazaiak nem nagyon tudtak hibázni, előnyük csak nőtt. Nikicsék meginghatatlanul meneteltek céljuk felé, a csabaiak teljesen széteső csapat benyomását keltették. A játszma hajrájában a hazaiak kissé visszavettek a tempóból, de apró lépésekkel így is haladtak előre, mert vendégoldalon nem akadt olyan játékos, aki hátára tudta volna venni a csapatot. Carabali juttatta játszma-, és mérkőzéslabdához együttesét, majd ő is fejezte be a mérkőzést.
A Békéscsaba csak az első játszmában tudott felnőni a feladathoz, a folytatásban már egyértelműen a fővárosiak domináltak és abszolút rászolgáltak a győzelemre.

Kántor Sándor:
– A szerdai győzelem után a csapatommal átbeszéltük, hogy mi az, amin még változtatni kell. A mai nap egyik kulcsa az volt, hogy nagyon egységesen játszottunk, a másik, hogy már olyan taktikai dolgokat tudunk megvalósítani, ami a röplabdázásban most egy szint lépés volt.
Vasja Samec Lipicer:
– Győzni jöttünk a mai napon. Az első szettben jól játszottunk, majd három alkalmunk is volt, hogy megnyerjük az első játékrészt, azonban mégsem sikerült. Tapasztalatlan a csapatom ezekben a kulcsfontosságú helyzetekben. A következő két szettben visszatértünk az alapokhoz. Látszik, hogy akarják, de mégsem képesek azokra az elemekre, amelyekkel az edzéseken nincs gond.

A bajnokság állása: 1. Kaposvár 27 pont (10 mérkőzés), 2. Nyíregyháza 21 (8), 3. Vasas Óbuda 21 (9), 4. Békéscsaba 17 (10), 5. Újpest 12 (10), 6. Jászberény 8 (10), 7. MTK Budapest 6 (9), 8. Haladás 2 (10).

Címlapon: Újpesti öröm, békéscsabai tanácstalanság. Fotó: Csukás Zsolt