„Gödörbe gurított” gödiek

Eredményesebb évkezdésről aligha álmodtak az Orosházi NKC NB I B-s női kézilabdacsapata játékosai, szurkolói. Papp László tanítványai a tavalyi évben azonos szintet képviselő gödi gárdát „gurították gödörbe”, amelyre 14 gólos, tekintélyes vereséget mértek.

OXXO Energy Orosházi NKC–Gödi SE 3521 (1711)
NB I B-s női kézilabda-mérkőzés. Orosháza, 200 néző. Vezette: Gulybán, Örsi.
Orosháza: BRUNNER – Zsilák 5, Hatala 3, SOM 6, TOBAK 3, Takács F. 2, Antal 4. Csere: MAKAI, Késmárki (kapusok), Kamuti 3, Székesi, DANCSÓ 6 (6), Zvolenszky 3. Edző: Papp László. A Göd legjobb góldobója: Gyetván 8 (3). Kiállítások: 4, ill. 10 perc. Hétméteresek: 6/6, ill. 3/3.

Az őszi szezonnyitón jól kezdett a hazai együttes, és a 9. percben 5–1-re vezetett. A folytatásban is az orosháziak diktálták a tempót a tavalyi bronzérmes ellen, és a 23. percben már tíz góllal vezettek (14–4). A Göd nem adta fel és a 28. percben 15–10-re felzárkózott. Fordulás után a jól irányító Som vezérletével a 44.percben már ismét tíz góllal vezettek (24–14). A félidő második felében is a házigazdák akarata érvényesült, így bár még akad javítanivaló magabiztos győzelemmel kezdte az idényt az ONKC, amelynek tagjai dicséretet érdemelnek teljesítményükért.
Papp László: – Az eredmény ellenére úgy vélem sok maradt még bennünk.

L. Zs.

Címlapon: Zvolenszky Nóra csak úgy, mint nyáron a gödiek otthonában, most is bátran kézilabdázott, és eredményes is volt. Fotó: Tóth Emese