Gólfesztivállal táplálták a reményt

Gólfesztivált rendezett a Békéscsaba 1912 Előre NB III-as labdarúgó-csapata a vasárnap délelőtti hazai bajnoki mérkőzésen, melyen a szintén kiesés által veszélyeztetett Dabas-Gyón FC volt a Kórház utcai vendég. A sikerrel a lila-fehérek életben tartották bennmaradási esélyüket, a látogatóké viszont minimálisra csökkent.

Békéscsaba 1912 Előre II.–Dabas-Gyón FC 7–1 (3–1)
NB III-as labdarúgó-mérkőzés. Békéscsaba, 80 néző. Vezette: Györki Bence József (Farkas Dávid, Kurinka Béla).
Békéscsaba: Hrabina – Láza, Kmetykó, Kelemen, Tóth G. – Beszterczei, Balog Zs., Kálmán, Oláh L. (Mácsai, 72.) – Viczián, Ilyés (Bozsó, 80.). Edző: Szenti Zoltán.
Dabas-Gyón: Gecse – Katona, Karikás, Szabó A., Riba – Kozma, Lannert, Csepregi R. (Horváth Z., 54.) – Poncok (Daruka, 60.), Nagy A. (Kocsis D., 72.), Dunai. Vezetőedző: Iszák Gábor.
Gólszerző: Kálmán (8., 56., 78.), Kmetykó (11., 17.), Viczián (49., 74.), ill. Riba (9.).

Mozgalmasan indult a meccs. A 8. percben középről jutott szabadrúgáshoz az Előre, Gecse kapujától 25 méterre. A labdát Kálmán mesterien tekerte el a sorfal mellett a jobb sarokba, 1–0. Szinte a középkezdésből egalizáltak a vendégek, Riba lövése ért célba, Hrabina tehetetlennek bizonyult a lökettel szemben, 1–1. Túl sokáig a válasz sem váratott magára, hiszen a 11. percben a támadással felfutó védő, Kmetykó volt jókor, jó helyen és visszaállította a korábbi rendet, 2–1. A csabaiak lendületben maradtak és a 17. percben egy bal oldali szögletre ismét Kmetykó érkezett a legjobb pillanatban, és mintegy 8 méterről középről mintaszerűen bólintott a hálóba, 3–1. Magabiztos előnye birtokában is lendületben maradt a csabai gárda, a játék szinte végig a dabasiak térfelén folyt, akik csak a félidő végén tudtak kijönni a szorításból, igaz akkor okoztak némi kalamajkát a hazai kapu előterében.
Szünet után is a hazaiak léptek fel kezdeményezően, ennek a jutalma lett a 49. percben Viczián találata, 4–1. Az 56. percben Kálmán Szilárd tekert egy újabb szabadrúgást Gecse kapujába, ezúttal a 16-os vonaláról, 5–1. Változatos játék folyt, sok helyzettel, a közönségnek nem volt ideje unatkozni. A gól sem maradt el, a 74. percben Viczián talált újra a vendégek kapujába, 6–1. Szétesett a Dabas-Gyón, ezt kihasználva a 78. percben Kálmán immár a harmadik találatát jegyezte, 7–1.
Az ötletes játékkal kirukkoló csabai gárda tetszetős támadásokkal és szép gólokkal örvendeztették meg a kitartó közönségüket, és értékes 3 pontra tettek szert, a látogatók rovására, akiknek a sorsa ezzel a vereséggel könnyen megpecsételődhet.
Jó: Hrabina, Kmetykó, Balog Zs., Kálmán, Beszterczei, ill. Riba.
Szenti Zoltán: – Fontos mérkőzést nyertünk jó játékkal, szép gólokkal. Ebben az összetételben más minőséget képviseltünk, mint a korábbi hetekben.

P. J.

Címlapon: Kmetykó Kevin hátul magabiztos volt, elöl pedig gólerős. Fotó: 1912elore.hu