Góllövő csatár kerestetik!

Akár két hete Pécsett, a Pénzügyőr otthonában is egyetlen hazai találat pecsételte meg a sorsát a Méhkeréki SE NB III-as labdarúgó-csapatának. A viharsarki gárda hozzáállásában ezúttal sem volt kivetnivaló, de a kapu előtt eredményesebbnek kellene lennie a ponttára gyarapításához.

Pénzügyőr SE–Méhkeréki SE 1–0 (1–0)
NB III-as labdarúgó-mérkőzés. Budapest, 300 néző. Vezette: Éreth Attila (Lados Tamás, Tinnyei Zsolt).
Pénzügyőr: Hajdu G. – Szigeti, Karvalics, Biró, Varga-Sebestyén – Rabatin Sz. (Rabatin N., 61.), Luczek, Horváth K. – Feil, Laurinyecz (Buzás, 77.), Hetesi. Vezetőedző: Vatai Attila.
Méhkerék: Nagy B. – Boros (Komlósi, 80.), Vincze, Ruzsa Sz., Kristóf – Ruzsa Z., Fülöp, Hajdu Zs. (Knyihár, 71.) – Furár (Kovács Gy., 46.), Hegedüs, Sztojka. Edző: Bíró Róbert.
Gólszerző: Feil (12.).

Kiegyenlített mezőnyjátékot hozott a meccs eleje, mígnem a 12. percben a hazaiak összehozták a vezető góljukat. Labdaszerzésből indult a bal oldali támadásuk a pálya közepéről, a beadásnál elméláztak a védők, Feil pedig közöttük az ötös tájáról bombázott a léc alá, 1–0. A folytatásban is változatos játék folyt, a házigazdák elsősorban kontrákból veszélyeztettek, és őrizték saját kapujuk előterét. Így is adódott a vendégek előtt egyenlítési alkalom, de ezekből nem született gól a pontatlan befejezések miatt.
Szünet után mindent egylapra feltéve támadott a Méhkerék, azonban kevés lehetőséget tudott kialakítani, mert a Pénzügyőr védelme jól zárta le a területeket. A meddő mezőnyfölény így kevésnek bizonyult a pontszerzéshez.
Jók: Hajdu G., Feil, Szigeti, ill. Vincze, Kristóf, Fülöp.
Bíró Róbert: – A kapu előtt határozottabb hazaiak megérdemelten győztek.

Ruzsa László

Címlapon: Góllövő csatár hiányában ismét elmaradt a méhkeréki nagy dobás. Fotó: Erdős Csaba