Gólokban gazdag megyei meccsek

Mindhárom megyei érdekelt pályára lépett az NB II-es női futsal-bajnokság második játéknapján. A viharsarki derbin a ványaiak lelépték az egy félidőn keresztül remekül helytálló Wantedet, a csorvásiak hazai debütálása viszont kevésbé jól sikerült az ebben a műfajban rutinos Kalafa ellen.

Csorvási SKKalafa SE 4–7 (1–4)
NB II-es női futsalmérkőzés. Orosháza, 50 néző. V.: Krajcsovicz, Szigeti (Gyuga).

Csorvás: Kis K. Zvolenszki, Kis V., Kurta, Sánta. Csere: Bohus, Ancsin, Szlopoczki, Balogh V., Hoffmann. Edző: Melich Viktor.
Kalafa: Keliger – Ugrits, Pap, Szabó K., Kovács N. Edző: Szabó László.
Gólszerző: Balogh V. (13.), Kurta (36.), Zvolenszki (37.), Ancsin (37.), ill. Ugrits (3.), Szabó K. (10.), Pap (10., 13., 35., 40.), Kovács N. (33.).
A csere nélkül érkező képzett vendégcsapat a rutinos Pap Eszter Zsanett vezérletével már az első félidőben tekintélyes előnyre tett szert. A folytatásban is a látogató akarata érvényesült, a hazaiak az utolsó öt percre élénkültek fel, amikor már az ellenfelük elfáradt.

Dévaványai SE–Békéscsabai Wanted 9–1 (2–1)
NB II-es női futsalmérkőzés. Gyomaendrőd, 100 néző. V.: Boda, Baráth (Gyebrovszki).
Dévaványa: Szabó A. – Zeller, Bereczki, Furka, Tóth N. Csere: Szűcs, Beinschróth, Molnár K., Tóth Sz., Nagy Z., Szabó T. Edző: Ugrai Csilla.
Békéscsaba: Filóci Örkényi, Németh, Horváth S., Durkó. Csere: Szani, Szabó B., Bognár, Rózsa. Edző: Domokos András.
Gólszerző: Molnár K. (16., 22., 36.), Furka (18., 30., 39.), Nagy Z. (28.), Bereczki (37.), Szabó T. (39.), ill. Horváth S. (1.).
Az első gólt a csabaiak jegyezték, akik a félidő hajrájáig sikeresen tartották az előnyüket, ám ekkor a ványaiak fordítottak. Szünet után Furka Júliáék szépen lassan felőrölték az alaposan átalakuló vendégek ellenállását, és a végjátékban fölényes győzelmet arattak.
További eredmények: Piliscsaba–Budaörs 0–7, Viadukt SE–Berettyóújfalu 33, Atomerőmű–ELTE SE 2–2.

Címlapon: A csorvási együttes szoros meccsel kezdte NB-s karrierjét