Gyakorló partnernek jók voltak az osztrákok

A Linamar-Békéscsabai RSE női röplabdacsapata két sikertelen mérkőzés után győzelemmel zárta a három fellépésből álló maribori Közép-európai Kupa fordulót. Alberto Salomoni alakulata három sima szettben múlta felül az egyke osztrák riválisát, az igazi mércét azonban az előző két napi rivális jelentette az összeszokás idejét élő négyszeres magyar bajnoknak.

Sokol Post NO (osztrák)–Linamar-Békéscsabai Röplabda SE 0:3 (–11, –17, –10)
Közép-európai Kupa női röplabdamérkőzés. Maribor, 150 néző. Vezette: Ksenija Jurkovic, Tajana Kramar Šandl (horvátok).
Sokol Post: Saric, Mehic 1, Mishonova 4, Kubová 9, Jahn 3, Frühbauer 3. Csere: Bauer (liberó), Haslinger 2, Bajraktarevic. Vezetőedző: Zoran Nikolics.
Békéscsaba: IVANOVICS 13, Koseková 2, PEKÁRIK 9, MLINAR 12, Fresco 8, Dobi 7. Csere: Szpin (liberó), Glemboczki 1, Szedmák 2, Petrenkó 1, Petőváry. Vezetőedző: Alberto Salomoni.
Az eredmény alakulása. 1. szett: 5:8, 6:12, 9:14, 10:24. 2. szett: 2:5,5:7, 6:9, 7:14, 9:18, 15:23. 3. szett: 0:7, 2:11, 6:16, 6:22.

Nehezen indult a maribori harmadik mérkőzés a BRSE számára, ami mégis a legkönnyebbnek ígérkezett a szlovén túra állomásai közül. Az osztrákok azonban csak néhány pontváltás erejéig bizonyultak méltó partnernek. A játszma közepén a csabaiak felpörgették a játékot és a Pekárik-Mlinar-Fresco hármas eredményessége révén 10 pontot vittek be, amire csak egy válasz érkezett a háló túloldaláról, ezzel el is dőlt a nyitó szett, (0:1).
A folytatásban is erőt demonstrált a BRSE. A Sokol csak 6:9-ig tudta kétessé tenni a játszma kimenetelét, onnan egyre kisebb ellenállást tanúsított. Gyakorlatilag minden pontjára dupla válasz érkezett Dobi Edináék részéről, így pedig izgalom sem maradt, (0:2).
A harmadik szettben villámrajtot vett a Salomoni-csapat, amely zsinórban 7 ponttal jelezte ellenfelének, hogy mielőbb szeretné lezárni a meccset. A rivális pár poén erejéig összekapta magát, a lépést azonban így sem tudta tartani. A második technikai időre már tíz volt a különbség a két fél között, és innen momentuma sem volt az ellenfélnek, (0:3).
Nagy volt a kontraszt a két gárda között, a BRSE számára gyakorlatilag egy könnyed edzőmeccsel volt egyenértékű, az előző két napra azonban jó gyógyírnak bizonyult a 64 perces csata.

Címlapon: Alberto Salomoni és stábja számára jócskán akad még teendő. Fotó: Imcovolley.it