Gyengébb játékkal is „kötelező” győzelem

Az NB I B-s női kézilabda-bajnokság hétvégi 24. játéknapján a középmezőnyhöz tartozó Hajdúnánás ellen aratott amolyan „kötelező” jellegű hazai győzelmet az Orosházi NKC csapata. A kék-fehéreknek nem igazán ízlett a szokatlan kora délutáni időpont, így azután döcögő játékkal szerezték meg a két pontot.

Orosházi NKC–Hajdúnánási SK 35–32 (21–19)
NB I B-s női kézilabda-mérkőzés. Orosháza, 1
00 néző. Vezette: Járdi, Kazi.
Orosháza: Makai –
Zsilák 2, Zvolenszky 2, Dancsó 4, Kamuti 2, Takács F. 9 (2), ANTAL 7. Csere: Brunner, Késmárki (kapusok), Hatala 3, TÓTH S. 3, Vörös 3, Ulmann. Edző: Papp László. A Hajdúnánás legjobb dobói: Lévay 15 (7), Lengyel 5, Csicsószki 5.
Kiállítások: 1
0, ill. 6 perc. Hétméteresek: 2/2, ill. 11/10.

A találkozó elején felváltva estek a gólok, a 9. percben 7-6-ra a hajdúságiak vezettek. A folytatásban erősítettek a hazaiak, és a 20. percben már ők vezettek két góllal (14-12). A védekezés gyenge volt, mindkét oldalon, ezt jól mutatja, hogy az első harminc perc végén már negyven gólt regisztrálhattunk.
Fordulás után felválva estek a gólok, szoros volt az eredmény. A 40. percben 2423-ra a Nánás vezetett, a 49. percben sikerült az egyenlítés az ONKC részéről (28-28). A folytatásban három góllal elhúztak a hazaiak (55. p.: 3229), és a lefújásig már meg is tartották ezt az előnyt. Fontos két pontot szerzett a orosházi együttes a kiesés ellen küzdő vendégek ellen a nem túl magas színvonalú mérkőzésen..
Papp László: Az jó dolog, hogy gyengébb játékkal is nyerni tudtunk, és mindez a csapat mentális erejét mutatja.