Győzelem az Európa Liga nyitányán

Magabiztos győzelemmel kezdte női válogatottunk az Európa Ligát, miután a Nemzeti Közszolgálati Egyetem sportcsarnokában, a bemelegítésnél megsérülő Tálas Zsuzsanna nélkül is három játszmában legyőzte Franciaországot. A tavaly a World Grand Prix harmadik csoportját megnyert hazai együttes jó játékkal, 74 perc alatt kerekedett riválisa fölé.

Magyarország-Franciaország 3-0 (16, 19, 20)
Budapest, 1000 néző. Vezette: Grieder (svájci), Halász T. (magyar).
Magyarország: Bleicher 4, Sándor 10, Nagy E. 6, Szedmák 14, Szakmáry 9, Pekárik 9. Csere: Molcsányi (liberó), Szűcs. Szövetségi kapitány: Jan De Brandt.
Franciaország: Amalric, Fidon 10, Elouga 3, Oliveira-Souza 10, Jeanpierre 3, Martin 2. Csere: Giardino (liberó), Salbot 6, Stojilkovic, Dahoue, Ndoye 2, Garcia 1, Sylves 1, Bermnard. Szövetségi kapitány: Félix André.
Az eredmény alakulása: 1. játszma: 1:3, 6:5, 10:6, 13:8, 16:10, 17:13, 24:16. 2. játszma: 6:2, 7:6, 12:7, 15:13, 19:15, 19:19, 24:19. 3. játszma: 5:0, 9:2, 14:5, 14:10, 18:17, 24:19.

A találkozón a magyar csapat bő keretéből ezúttal Bagyinka Fanni és Glembóczki Zóra maradt ki. A franciákkal tétmérkőzésen eddig 19 alkalommal mérkőzött a válogatott, ebből hatszor nyert. Legutóbb tavaly nyáron, Ausztráliában, a World Grand Prix harmadik csoportjának elődöntőjében mérkőzött a két válogatott, akkor a magyarok 3-2-re győztek.
A budapesti összecsapás bemelegítésnél megsérült a házigazda csapat kezdő feladója, Tálas Zsuzsanna, így helyette Bleicher Réka játszott. Ugyancsak a kezdőben kapott lehetőséget a bajnok Békéscsaba mindössze 16 éves ütője, Szedmák Réka.
A mérkőzést a kényszerű változtatás ellenére is jól kezdte a magyar csapat, Szedmák mellett a két németországi légiós, Szakmáry Gréta és a válogatottba három év után visszatérő Sándor Renáta is jól teljesített, így a franciák vezetőedzője, Felix André hiába próbálkozott cserékkel is, az első szett simán lett a házigazdáké (25-16).
A második játszma is a hazaiak szája íze szerint alakult, Jan De Brandt szövetségi kapitány együttese jó nyitásokkal és támadásbefejezésekkel folyamatosan nyomás alatt tartotta ellenfelét (14-10). A magyarok szett közepi rövidzárlatát kihasználva a vendégek egyenlítettek ugyan (19-19), ezt követően viszont nem szereztek több pontot (25-19).
A harmadik játékrész elsöprő magyar játékkal kezdődött (7-1), de nyolcpontos hazai előnyt követően a franciák megrázták magukat, és felzárkóztak (14-10). A folytatásban a vendégek egy pontra is megközelítették a magyarokat, ám ezzel ellőtték minden puskaporukat, így a hazaiak egy elrontott francia nyitást követően diadalmaskodtak (25-20).
A nemzeti csapat házigazdaként már tagja a négyes döntőnek, melyet június 14-15-én rendeznek a Papp László Budapest Sportarénában.
A csoport másik mérkőzésén: Horvátország–Finnország 3-0 (21, 24, 19)