Pontveszteség nélkül a nyolc között!

A szombathelyi Savaria Arénában szombaton megkezdődött a XII. Országos Sípmester Fesztivál. Immár bő évtizedes múltra tekint tehát vissza a labdarúgó játékvezetők futsal tornája, melynek keretében 19 megye és Budapest válogatottja csatázik. Tavaly a kaposvári döntőben éppen az utóbbi csapattól szenvedett minimális különbségű vereséget a viharsarki elit, amelyet valamilyen szinten kötelez a legutóbbi szereplés.

Az Iványi Zoltán és Benyovszki Zoltán által gardírozott együttes nem került könnyűnek nevezhető csoportba, hiszen Zala és Jász-Nagykun-Szolnok gárdái mellett az ötös tagja lett a mindig erős Pest, valamint Szabolcs-Szatmár-Bereg is.
A mieink már pénteken este megérkeztek a vasi megyeszékhelyre, így szombat reggel fitten várhatták a zalaiak elleni premiert.
Előzetesen a nyugati riválissal szemben győzelemmel kalkulált az Iványi Zoltán és Benyovszki Zoltán vezette szakmai stáb, aminek a fiúk a parketten nyomatékot is adtak. Tapogatódzó játékkal indult a mérkőzés, a csodakapusnak, Medovarszki Istvánnak két nagy bravúrja is akadt, mígnem közel tíz percnyi ráhangolódás után Hanyecz Bence szépségdíjas találattal szerzett vezetést. Ezután is kiegyenlített mezőnyjáték folyt, de a viharsarki támadásokban több volt a veszély. Az újabb gólhoz azonban egy kiváló helyzetfelismerés is kellett: Fekete villámgy0orsan elvégzett szabadrúgását Takács továbbította a kapuba az elmélázó védők között. Innen pedig már biztosan tartották a számukra kedvező eredményt a mieink, győzelemmel debütálva a tornán.
Zala megye–Békés megye 0–2
Békés: Medovarszki I. – Szelezsán, Barta, Hanyecz, Fekete. Csere: Bálint A., Pogonyi, Viczián, Takács, Szpisják, Medovarszki J., Lovas. Edző: Iványi Zoltán, Benyovszki Zoltán.
Gólszerző: Hanyecz, Takács.

Ahogy azt előzetesen borítékolni lehetett, sokkal rizikósabb mérkőzést vívott a megyei gárda Pest legjobbjaival. Türelmes játékkal kezdtek Feketéék, az ellenfél valamivel többet birtokolta a labdát, igaz komoly helyzetig nem jutott el. Gyakorlatilag értékelhető akció nélkül született meg a békési vezető gól is, köszönhetően Hanyecz Bence 10 méterről eleresztett hálószaggató lövésének. Ez a találat megnyugtatta a csapatot, végre ötletesen járt a labda, amely egy újabb Hanyecz-bomba révén ismét megtalálta a kapuba vezető utat. Az utolsó 5 percre megnyugtatónak tűnt ez az előny, csakhogy az ellenfél nem adta meg magát. Sikerült szépítenie, amitől vérszemet kapott. Kis híján az egyenlítés is összejött a pestieknek, a felső léc azonban a mieinkkel volt, akik így egy rendkívül értékes „skalpot” tudtak begyűjteni.
Pest megye–Békés megye 1–2
Békés:
Medovarszki I. – Szelezsán, Lovas, Hanyecz, Fekete. Csere: Bálint A., Pogonyi, Viczián, Takács, Szpisják, Medovarszki J., Barta. Edző: Iványi Zoltán, Benyovszki Zoltán.
Gólszerző: Hanyecz 2.

Megyei szempontól már a nyolc közé jutás volt a tétje a szabolcsiak elleni kora délutáni csoportmérkőzésnek, amelyre a csapat átköltözött az aréna munkacsarnokába. A meglehetősen keskeny pályán nehezen alakult ki folyamatos játék. Iványi Zoltán addig hagyta fent a kezdőnégyesét, míg az magabiztos előnyre nem tudott szert tenni. Előbb Barta Tibort hozta kihagyhatatlan helyzetbe Fekete Zoltán, majd ő maga is eredményesnek bizonyult egy pontos átlövésből. Ebben az időben komoly nyomás alatt volt a szabolcsiak kapuja, csak a hálóőr bravúrjai miatt maradt két gólon az ellenfél. Győzelmével nyolc között folytathatja vasárnap a tavaly döntőt vívó viharsarki alakulat, a szolnokiak elleni záró meccsen a csoportelsőség lesz a tét.
Szabolcs-Szatmár-Bereg megye–Békés megye 0–2
Békés: Medovarszki I. – Barta, Lovas, Hanyecz, Fekete. Csere: Bálint A., Pogonyi, Viczián, Takács, Szpisják, Medovarszki J., Szelezsán. Edző: Iványi Zoltán, Benyovszki Zoltán.
Gólszerző: Barta, Fekete.

A kora esti utolsó csoportmérkőzésnek már csak a szolnokiak számára volt tétje. A délutáni eredmények úgy alakultak, hogy a viharsarki együttes ettől függetlenül elsőként jutott a nyolc közé. Az ellenfélnek viszont nyernie kellett ahhoz, hogy követhesse a mieinket, más különben a szabolcsiak számítottak befutónak. A kezdőnégyes kijelölésekor Iványi Zoltán gyaníthatóan már a vasárnapi negyeddöntőre is gondolt, ennek megfelelően a második „sor” kezdett. A meccs „félidejére” azonban bejött az első számú kvartett, igaz ők sem igazán boldogultak a betömörülő és kontrára építkező ellenféllel. Az idő persze sürgette a szomszédot, ennek megfelelően a végén már a kapusuk is játékba lendült – bánatukra. Éppen ő adott el egy labdát 3 perccel a vége előtt amiből Hanyecz Bence a saját térfeléről talált az üres kapuba, Takács Tamás pedig pár másodperccel a vége előtt a kegyelemdöfést is megadta. Összességében csapatunk kiemelkedett csoportjából, minden ellenfelének kettőt vágott és csak egyetlen találatot kapott, ami biztató a vasárnapi negyeddöntő előtt.
– Összegezve a mai napot, elégedettek lehetünk a csapat teljesítményével, hiszen minden mérkőzést jó játékkal nyertünk meg. Látjuk a hibáinkat is, amiket meg kell beszélnünk és a holnapi napon ez az előnyünkre válhat. A másik csarnokban sajnos az összes lehetséges ellenfelünket nem láttunk, más célunk azonban aligha lehet, minthogy minden mérkőzést megnyerjünk és a tavalyi ezüstöt fényesebb éremre cseréljük. Optimizmussal várjuk a vasárnapot, noha tudjuk, hogy nehezebb mérkőzések várnak ránk – nyilatkozta Iványi Zoltán a nap zárásaként.
Hogy ki lesz az ellenfelünk a négy közé jutásért vasárnap, az az esti sorsoláson derül majd ki.
Jász-Nagykun-Szolnok–Békés megye 0–2
Békés:
Medovarszki I. – Szpisják, Szelezsán, Pogonyi, Medovarszki J. Csere: Barta, Lovas, Hanyecz, Fekete, Bálint A., Viczián, Takács. Edző: Iványi Zoltán, Benyovszki Zoltán.
A csoport további eredményei: Szabolcs-Szatmár-Bereg–Jász-Nagykun-Szolnok 1–1, Szabolcs-Szatmár-Bereg–Zala 2–0, Pest–Jász-Nagykun-Szolnok 1–2, Zala–Jász-Nagykun-Szolnok 0–0, Szabolcs-Szatmár-Bereg–Pest 3–2, Zala–Pest 0–0.

Címlapon: A nyitó mérkőzésen Hanyecz Bence találata adta meg az alaphangot