Győzelemtől fosztották meg a Méhkeréket

Nagyot küzdött az esélyesebb Hódmezővásárhely otthonában vasárnap a Méhkerék NB III-as labdarúgócsapata, amely ponttal tért haza. A döntetlennel inkább a házigazdák lehettek elégedettek, akik a hazai pálya minden előnyét kihasználva, egy ajándék tizenegyessel mentették a menthetőt a meccs finisében.

Hódmezővásárhelyi FC–Méhkeréki SE 1–1 (0–1)
NB III-as labdarúgó-mérkőzés. Hódmezővásárhely, 300 néző. Vezette: Antal Péter (Sebestyén László, Molnár Alex).
Hódmezővásárhely: Szabó M. – Kormányos, Tóth J., Huszár (Tóth A., 57.), Pataki – Horváth B. (Bartyik N., 68.), Mezei, Máté, Végh (Orovecz, 68.) – Szilágyi, Szabó M. D. Vezetőedző: Major László:
Méhkerék: Nagy B. – Boros, Vincze, Ruzsa Sz., Komlósi – Knyihár, Fülöp, Ruzsa Z. – Kovács Gy., Furár, Sztojka. Edző: Bíró Róbert.
Gólszerző: Máté (86. – 11-esből), ill. Vincze (5.).

A meccs első momentumaként az 5. percben Fülöp bal oldalról elvégzett szögletét Vincze fejelte 3 méterről a kapuba, 0–1. A gyors gól után egyik oldalon sem adódott komoly lehetőség, első félidő kiegyenlített mezőnyjátékkal telt.
A második félidőben a vásárhelyiek nagy erőket mozgósítottak az egyenlítés érdekében. Térfelükre szorították a Méhkeréket, amely csak a védekezésre koncentrált és a számára kedvező eredmény tartására. Nagy Bálint kapus vezetésével stabilan állták a nyomáspróbát a látogatók, míg nem a játékvezető a hajrában megkönyörült a csongrádiakon és egy mondvacsinált büntetőt befújt számukra. A tizenegyest a 86. percben Máté váltotta gólra, s ezzel pontot mentett csapatának, 1–1.
A viharsarki alakulat már a mérkőzés elején megtörte a 10 meccses góltalan szériáját, ami szemlátomást felszabadított őket az utóbbi hetek béklyójából. A régi elánnal és lelkesedéssel küzdve, győzelmet érdemeltek volna.
Jók: Máté, Tóth A., ill. Nagy B., Vincze, Ruzsa Z., Fülöp.
Bíró Róbert: – Az eső félidőben sikerült meglepni a hazai csapatot. A gólon kívül több lehetőségünk is akadt, de ezeket nem sikerült kihasználni. Szünet után védekezésre szorultunk, egy téves játékvezetői ítélet miatt nem sikerült kapott gól nélkül kihúznunk a meccset. Ha igaz a mondás, hogy ezek a bajnokságban kiegyenlítődnek, akkor nekünk a hátralévő tíz fordulóban ilyen téren nem lehet gondunk. Amennyiben így állunk hozzá a mérkőzésekhez, akkor kiesési gondjaink sem lehetnek!

Árgyelán Mihály

Címlapon: Knyihár Dánielék régen vár lelkes játékkal rukkoltak ki, nem az ő hibájuk, hogy mindez csak egyetlen pontot ért Vásárhelyen. Fotó: Erdős Csaba