Gyula megmaradt kellemes környezetnek

Magabiztos idegenbeli győzelemmel feledtette a múlt heti hazai kudarcot a Békéscsaba 1912 Előre NB II-es labdarúgócsapata. A lila-fehérek hasonló különbséggel verték Gyulán a Szeged 2011 alakulatát, mint június elején, az előző évi bajnokság zárásakor.

Szeged 2011-Grosics Akadémia–Békéscsaba 1912 Előre 1–4 (1–2)
NB II-es labdarúgó-mérkőzés. Gyula, 600 néző. Vezette: Böcskei Balázs (Szvetnyik Bence, Baghy Csaba).
Gyula, 600 néző. Vezette: Böcskei Balázs (Szvetnyik Bence, Baghy Tamás).
Szeged: Szántai – Jagodics, Causic, Farkas M., Katona M. – Zabari, Horváth A., Povázsai (Coroian, 52.) – Zádori, Germán (Beke, 70.), Balázs (Molnár J., 52.). Vezetőedző: Supka Attila.
Békéscsaba: Ribánszki – Nagy S., Dlusztus, Mészáros – Pilán, Viczián, Szélpál, Szatmári – Birtalan (Gyurján, 65.), Urbin (Király, 73.), Gránicz (Eszlátyi, 56.). Vezetőedző: Boér Gábor.

21. perc: Povázsai szögleténél Ribánszki olyan ügyetlen mozdulattal próbált tisztázni, hogy a saját kapujába pattant róla a játékszer (öngól), 1–0.
33. perc: Szántai még hatalmas bravúrral hárított egy közeli békéscsabai kísérletet, azonban a labda az érkező Urbin elé pattant, aki biztosan helyezett az üresen maradt kapuba, 1–1.
43. perc: Újból Urbin villant a kapu előterében, a védők ismét tehetetlennek bizonyultak a nagy kedvvel játszó támadóval szemben, 1–2.
47. perc: Urbin Péter a középpályán remek ütemben ugratta ki a támadáshoz fellépő Nagy Sándort, akit nem tudtak szerelni a szegedi védők, a lövésével szemben pedig Szántai kapus bizonyult tehetetlennek, 1–3.
83. perc: Eszlátyi futott el a szélen, középre adását Szántai kiütött az érkező támadók elől, ám pont Szatmári elé, aki így az üres kapuba emelhetett, 1–4.

A két szomszédvár alig két hónapja, éppen egymással zárta az előző bajnokságot. Azt a párharcot magabiztosan nyerték a csabaiak (4–1), akik ezúttal a nyitányon bemutatott szerény bizonyítványukat szerették volna javítani. Eseménydús, változatos játékot hozott az első félidő, váltva forogtak veszélyben a kapuk. A látogatók nagy vehemenciával küzdöttek és ebben jó partnerre leltek a hasonló becsvággyal játszó szegediekben. Kiválóan szórakozott a publikum, de a csabai részét alaposan lelombozta Ribánszki suta mozdulata, ami vezetést eredményezett a házigazdáknak. A lilákat nem viselte meg különösebben a bekapott gól, gyorsan rendezték soraikat és igyekeztek újra gólveszélyt jelenteni. Bő félórányi játék után ennek a hozadéka volt Urbin lesipuskás találata, ami még inkább feltüzelte a látogatókat. A játékrész hajrájában egy-egy csőziccer itt is, ott is kimaradt, míg nem a lefújás előtt Urbin újból „beköszönt” Szántainak.
Góllal indította a második félidőt is az Előre, amiben újfent elévülhetetlen érdemeket szerzett a meccs legjobbja, Urbin Péter, aki most az előkészítésben jeleskedett. Supka Attila kettős cserével próbált „életet lehelni” csapatába, de kollégája, Boér Gábor is a támadói passzivitásán próbált javítani. A magabiztos előny birtokában érthető, hogy a vendégek a biztonságot tartották szem előtt, a támadásokat kevésbé erőltették, a kontrákról azonban nem mondtak le. A hazaiakban pedig nem volt annyi átütőerő, hogy visszajöjjenek a meccsbe. Az i-re a pontot az Urbin mellett ugyancsak kiválóan teljesítő Szatmári István tette fel, beállítva ezzel a végeredményt.
Javította a Kazincbarcika elleni botlását tehát az Előre, most már csak az idegenben hatásos játékát kellene valahogy hazai környezetre is átplántálni. A 3. fordulóban az MTK érkezik a Kórház utcába, a mostani 3 pont akkor értékelődik fel igazán, ha a kék-fehérek ellen is sikerülne a bravúr.
Jó: Zabari, Szántai, ill. Szatmári, Urbin, Nagy S.
Boér Gábor:
Ahogyan a múlt héten nem kellett volna eltemetni a csapatot, most is a földön kell maradni, és folytatni a megkezdett munkát. Gyönyörű akciókat vezettünk, a játék minden elemében felülmúltuk az ellenfelet és magabiztos győzelmet arattunk.

B. M.–Sz. L.

Címlapon: Szatmári István máris nagy erőssége az Előrének. A nyitó mérkőzéshez hasonlóan sokat futott, jól játszott és ezúttal eredményes is volt. Fotó: Nagy Marcell