Gyulai gólparádé miskolci kontóra

Kétszámjegyű győzelmet aratott a Gyulai Amazonok NB I-es női futsalcsapata, a bajnokság 15. fordulójában. A fürdővárosiak az öt találatig és négy gólpasszig jutó Molnár Ágnes parádéjával az egyik közvetlen riválisukat „gázolták el”, ezzel pedig a gólkülönbségüket is „rendbe tették”.

Már a 3. percben megszerezték a vezetést a hazaiak Molnár Ágnes révén, majd a 13. percben újabb gólt szerzett a csapatkapitány, de a motivált Kovács Aliz még szünet előtt szépített. A második félidőben mintha kicserélték volna a két csapatot. A miskolciak teljesítménye visszaesett, az amazonok pedig a meccs minden pillanatát kiélvezve, látványos futsalt játszottak. A forgatókönyv a 30 percig megegyezett az első félidőével, azaz Molnár Ágnes két góljára Kovács Aliz válaszolt. A meccs utolsó negyedében azonban már csak a házigazdák számára maradt öröm. Futószalagon érkeztek a gyulai támadások és a gólok, a „kegyelem döfést” Bálint Rebeka duplája adta meg, aki a 39. percben beállította a kiütéses végeredményt.
Molnár Zoltánné:Ma lendületesen és eredményesen játszottuk és ilyen arányban is megérdemelt a győzelmünk. A lányok nagyon fegyelmezettek voltak, kreatívak, és ami talán a legfontosabb, hogy élvezték a játékot is. Gratulálok a győzelemhez és a játékhoz is!

Gyulai Amazonok–Miskolci Vénusz 10–2 (2–1)
NB I-es női futsalmérkőzés. Gyula, 110 néző. Vezette: Gyuga Zsolt, Nagy Zoltán (Zsótér Róbert).
Gyula: Palócz M. – Fülöp, Molnár Á., Bálint, Kurai. Csere: Mázik, Balogh N., Sovány, Szerb. Edző: Molnár Zoltánné.
Miskolc: Ádám – Galambvári, Kovács A., Molnár E., Tirpák. Csere: Visnyánszki, Bunda-Tóth, Berki, Gáspár. Edző: György Gábor.
Gólszerző: Molnár Á. (3., 13., 25., 26., 32.), Fülöp (31.), Sovány (33.), Mázik (34.), Bálint (39., 39.), ill. Kovács A. (17., 29.).
További eredmények: Kiskunfélegyháza–TFSE 1–2, Hajdúböszörményi TE–Szekszárd 5–1, Tolna-Mözs–Debreceni EAC 5–2.
A bajnokság állása: 1. TFSE 33 (54–33, 15 mérk.), 2. Debreceni EAC 28 (54–40, 14), 3. Kiskunfélegyháza 27 (58–33, 14), 4. Tolna-Mözs 23 (45–34, 14), 5. Gyulai Amazonok 18 (42–41, 14), 6. Miskolc 15 (46–60, 14), 7. Hajdúböszörmény 13 (28–42, 15), 8. Szekszárd 5 (25–69, 14).

Címlapon: Molnár Ágnes igazi vezére volt a gyulai csapatnak, az öt gólja és négy gólpassza pedig önmagáért beszél. Fotó: Tóth László