Gyulai siker a megyei NB II-es kosaras derbin

Október első napján elrajtoltak a küzdelmek az NB II-es férfi kosárlabda-bajnokságban. A három viharsarki együttes közül kettő mutatkozott be, igaz a Gyula és a Mezőberény nyomban duplázott, hiszen egymás elleni mérkőzését is letudta, a Békéscsaba pedig ezen a hétvégén debütál hazai környezetben.

Mezõberényi KK–Miskolci EAFC II. 65-80 (12-20, 19-23, 16-16, 18-21)
NB II-es férfi kosárlabda-mérkőzés, Mezőberény. Vezette: Borgula, Papy Zs.
Mezőberény: Kis (17/6), Czibere (15/3), Bere (6), Tóth M. (1), Komlódi. Csere: Szekeres (13/6), Ignácz T. (9), Palotás (2), Magyar (2), Kovács. Edző: Kovács László. A MEAFC legjobb pontszerzői: Tóth T. (23/9), Fejes (13/3), Veres (10).
A borsodi együttes az első két negyed során túlságosan nagy előnyt szerzett, amit a nagyszünet után feljavuló játékkal sem tudtak ledolgozni a békési és hódmezővásárhelyi játékosokkal megerősített hazaiak.

Szentesi KK–Gyulai Color KC 109-52 (29-9, 21-25, 34-5, 25-13)
NB II-es férfi kosárlabda-mérkőzés, Szentes. Vezette: Nyilas.
Gyula: Ludányi (13), Buj (10/6), Magyar (9/6), Váczi (8), Gyarmat (8). Csere: Schneider (3/3), Szénási (1), Boka. Edző: Hajdú Zoltán. A Szentes legjobb pontszerzői: Vejinovics (28), Halász (23), Orgona (16).
A gyulai együttes csak a második negyedben tudott felnőni a tapasztalt szerbjátékosokkal megerősített újonccsapat otthonában. A vendéglátók irányították a játékot, és ilyen arányban is megérdemelt a győzelmük.

Gyulai Color KE–Mezõberényi KK 71-64 (16-14, 22-10, 19-14, 14-26)
NB II-es férfi kosárlabda-mérkőzés, Gyula. Vezette: Nagy-Pál Petra, Márkus Gábor.
Gyula: NAGY (14), HÁZI (25), Gyarmat (2), Ludányi (9), Marschal (4). Csere: Kenéz (10/6), Szénási (7), Fórián, Schneider, Árgyelán, Váczi, Magyar. Edző: Hajdú Zoltán.
Mezőberény: Kovács Á. (2), Komlódi (8), Tóth M. (8), Kis S. (19/15), Palotás (3). Csere: Magyar B. (8), Kovács K. (2), Bere (6), Kiss L., Mócsai (5), Bartucz (3). Edző: Kovács László. A mérkőzés első tíz perce kiegyenlített játékot hozott. A folytatásban Házi Márk ponterős játékának köszönhetően a gyulaiak elléptek a berényiektől és a 3. negyed végéig sikerült is növelniük a különbséget (29. perc: 57-35). A meccs utolsó részében hat pontra felzárkózott a vendégcsapat, de ennél közelebb már nem sikerült zárkózniuk. A mérkőzés összképe alapján a Gyula teljesen megérdemelten győzött.

Címlapon: Tömegjelenet a Szentes–Gyula derbiről, ahol a látogatóknak sok fejtörést okozott a rutinos Vejinovics semlegesítése. Fotó: Szentesi Gyors