Gyulán gólt sem kaptak a tornyai lányok

Gyulán zajlott le május 14-én vasárnap a megyei női műfüves futsal-bajnokság aktuális játéknapja, ahol a 6 csapatból ezúttal csak kvintettre való jelent meg, mivel a Békéssámsonnak ki kellett hagynia ezt a fordulót, a lányok egyéb elfoglaltságai miatt. A fordulót idén harmadszor is a Szentetornyai Amazonok együttese nyerte méghozzá veretlenül, ezáltal az összetett pontversenyben is megelőzte a legfőbb rivális Dévaványa gárdáját.

A mezőny az őszi három kör után tavasszal újabb öt teljes kört játszik a bajnoki címért. A körmérkőzéses tornákon a legtöbb pontot szerző 7, a második 5, a harmadik 4, a negyedik 3, az ötödik 2, és a hatodik csapat 1 pontot kap, amit tovább visz magával és ez alapján hirdetnek végeredményt az utolsó kör után. Az utolsó előtti fordulót várhatóan június elején tartják Békéscsabán.

Eredmények:
Kisújszállás SEGyulai Amazonok 11, gól: Tóth Lívia illetve Varga Zsuzsa.
Csanádapácai EFCSzentetornyai Amazonok 05, gól: Szlopoczki Nikoletta 2, Zvolenszki Vivien 2, Zvolenszky Kata.
Gyulai AmazonokCsanádapáca 10, gól: Varga Zsuzsa.
Dévaványa SESzentetornyai Amazonok 01, gól: Zvolenszki Vivien.
Kisújszállás SEDévaványa SE 03, gól: Szabó Tünde, Tóth Szabina, Bereczki Dorina.
Gyulai AmazonokSzentetornyai Amazonok 01, gól: Zvolenszki Vivien.
Csanádapácai EFCDévaványai SE 02, gól: Szabó Tünde, Kasznár Annamária.
Szentetornyai AmazonokKisújszállás SE 10, gól: Zvolenszky Kata.
Gyulai AmazonokDévaványai SE 02, gól: Bereczki Dorina, Szabó Tünde.
Csanádapácai EFCKisújszállási SE 10, gól: Börcsök Mária.

6. forduló végeredménye: 1. Szentetornyai Amazonok 12 pont (8-0) 2. Dévaványai SE 8 pont (7-1) 3. Gyulai Amazonok 4 pont (2-4) 4. Csanádapáca EFC 3 pont (1-8) 5. Kisújszállás SE 1 pont (1-6)
Az összesített bajnokság állása: 1. Szentetornyai Amazonok 35 pont, 2. Dévaványa SE 34, 3. Csanádapácai EFC 23, 4. Gyulai Amazonok 20, 5. Békéssámson 9, 6. Kisújszállás SE 9.

A góllövőlista állása:
31 gólos: Zvolenszky Kata (Szentetornyai Amazonok).
23 gólos: Furka Júlia (Dévaványa SE).
21 gólos: Szabó Tünde (Dévaványa SE).
20 gólos: Szlopoczki Nikoletta (Szentetornyai Amazonok).
16 gólos: Zvolenszki Vivien (Szentetornyai Amazonok) .
14 gólos: Bereczki Dorina (Dévaványa SE).
9 gólos: Groska Adrienn (Szentetornyai Amazonok).
8 gólos: Kajári Gabriella (Gyulai Amazonok), Tóth Vivien (Csanádapácai EFC).
6 gólos: Gila Nóra (Csanádapáca EFC), Nánási Ilona (Csanádapácai EFC), Horváth Tímea (Csanádapácai EFC).
5 gólos: Pap Boglárka (Dévaványa SE) Kasznár Annamária (Dévaványa SE)
4 gólos: Gera Dóra (Gyulai Amazonok), Polyák Lenke (Dévaványa SE), Tóth Lívia (Kisújszállás SE).
3 gólos: Bordás Renáta (Gyulai Amazonok), Szegedi Nikolett (Gyulai Amazonok), Fári Bettina (Békéssámson), Gazdag Nóra (Csanádapáca EFC), Thielicke Kíra (Békéssámson).
2 gólos: Hegedűs Nauzika (Békéssámson), Lehoczki Gyöngyi (Gyulai Amazonok), Molnár Zoltánné (Gyulai Amazonok), Palkó Noémi (Gyulai Amazonok), Szabó Zsanett (Kisújszállás SE), Tóth Noémi (Dévaványa SE), Zvolenszkiné Szlopóczki Julianna Vivien (Szentetornyai Amazonok), Kiss Viktória (Csanádapácai EFC), Tóth Szabina (Dévaványa SE).
1 gólos: Gábrielné Mező Mária (Gyulai Amazonok), Palócz Mónika (Szentetornyai Amazonok), Rancz Renáta (Békéssámson), Séllei Zsanett (Dévaványa SE), Simon Mária (Kisújszállás), Szigeti Gabriella (Gyulai Amazonok).

Szöveg: Molnár Ágnes/Fotó: Bimbó Lajos

Címlapon: A szentetornyaiak (fekete felsőben) valamennyi meccsüket nyerve, a bajnokságban is átvették a vezetést