Ha Kovacsevics nem sérül meg…

Véghajrához érkezett a 2017–2018. évi női kézilabda-bajnokság, az utolsó előtti fordulóban utolsó hazai derbijét játszotta a Békéscsaba, ellenfele a Siófok volt. A lila-fehérekre már csak egy összecsapás vár: jövő hét közepén bajnoki zárásként Győrbe látogatnak.

EUbility Group-Békéscsabai Előre NKSE–Siófok KC 31–33 (18–16)
NB I-es női kézilabda-mérkőzés. Békéscsaba, 600 néző. Vezette: Altmár Kristóf, Horváth Márton.
Békéscsaba: Györkös – Kovács A. 2, Kovacsevics 1, Szögi 4 (2), ZÖLDI-TÓTH 7, WALFISCH 7, Bottó 3. Csere: Popovics (kapus), Mihálffy, Vukajlovics 5, Giricz, Gidai, Szarka, Farkas K. 2. Vezetőedző: Horváth Roland.
Siófok: Dedu – Such 1, Maibom 2 (1), al-Gaui 2, JEZIC 5, Nze Minko 3, Aoustin 3 (1). Csere: Szemerey (kapus), GEIGER 5, BÖHME 10 (1), Ferenczy 1, Mazák-Németh, Sárosi 1. Vezetőedző: Lars Rasmussen.
Kiállítások: 8 ill. 4 perc. Hétméteresek: 2/2, ill. 4/3.
Az eredmény alakulása. 5. p.: 4–5. 16. p.: 10–7. 21. p.: 10–12. 23. p.: 13–12. 29. p.: 18–15. 37. p.: 19–21. 46. p.: 26–25. 52. p.: 26–31.

Nyitányként egy „csabai gólt” jegyezhettünk, az egykori Viharsarki Such Nelli talált be a hazaiak kapujába, ám azon nyomban meg is sérült, ölbe kellett levinni. Teljesen hasonló esetet jegyezhettünk föl a túloldalon már a második percben: Jovana Kovacsevics lőtt gólt, majd a földre hullott, hangosan zokogott, ő is súlyosan megsérült. Úgy tűnt, a bal karjára esett rá, azt fogta, amikor fel tudott állni. Nem sokkal később kórházba is szállították, de Such Nelli sem tért vissza a pályára. Ezek a momentumok sem okoztak különösebb zavart a támadójátékokban, sűrűn estek a gólok, a védekezésre nem sok gondot fordítottak a csapatok, így a 9. percben már hét-hét gólt mutatott az eredményjelző a két oldalon. Addig azért mindig a vendégek vezettek egy góllal. Először Horváth Roland nyúlt az időkérés eszközéhez, s miután fordított a házigazda, így a vendégek mestere is magához hívta lányait. Aztán ide-oda egy-egy gól, és hol a lila-fehérek, hol a Balaton-partiak vezettek. A játékrész finise azonban ismét a Békéscsabáé volt. A háromgólos előnyük apadása annak is köszönhető volt, hogy egy rossz csere miatt emberhátrányba kerültek, amit kihasznált a Somogy megyei alakulat.
A szünet után feljavult a vendégek védekezése, amivel egyidejűleg egyre tanácstalanabbá vált a Kovacsevics hiányától szenvedő pályaválasztó. A 36. percben máris akadt mondani valója Horváth Rolandnak, ami után ismét partiba került a Békéscsaba, a 42. percben kiegyenlítették kétgólos hátrányukat, főleg Walfisch Mercédesznek köszönhetően. Ez viszont a siófokiak edzőjének szemét csípte, ő is „lelki fröccsel” próbálkozott. Bizonyos szinten ez is segített rajtuk, de egy idő után feltűnővé vált, hogy igencsak fáradnak a lila-fehérek, és nem is annyira fizikailag, mint inkább fejben. Fordított és el is húzott a SKC, először a meccs folyamán néggyel. Ekkor Lars Rasmussen nagy tapsot kapott, és nem is annyira csapata elismeréseként, hanem azért, mert a lassúnak tűnő „takarító kislány” helyett beugrott, hogy a nedvessé váló parkettet feltörölje. Aztán a Siófok ott folytatta, ahol percekkel korábban, gólra gólt dobott, tartva a tisztes előnyt a csabaiakkal szemben. Így végül a jobb játékosállománnyal és hosszabb „aktív” kispaddal rendelkező, a tabellán is előkelőbb helyen álló vendégek elvitték a számukra nagyon fontos két pontot.

Horváth Roland: – Sajnos a végére elfogytunk, pedig ha teljes csapattal játszhattuk volna végig a mérkőzést, akkor akár pontot, vagy pontokat szerezhettünk volna.
Lars Rasmussen: – Nehéz mérkőzésen vagyunk túl, de Békéscsabán mindig nehéz nyerni. A félidőben rendeztük sorainkat, ennek köszönhető győzelmünk.

Jávor Péter

Címlapképünkön Jovana Kovacsevics, aki az első gólja után, már a második percben súlyos sérülést szenvedett, hiányát különösen a végjátékban megérezte a csapat – fotó: Nagy Marcell