Ha Triscsuk góljait elvesszük…

A Kisvárda legutóbb meglepetésre hazai pályán vereséget szenvedett a Budaörstől, míg a Békéscsaba remekül helytállva ugyan, de vereséget szenvedett a Ferencváros otthonában. Ilyen előzmények után került sor vasárnap este a két együttes összecsapására.

EUbility Group-Békéscsabai Előre NKSE–Kisvárda Master Good SE 24–32 (11–15)
NB I-es női kézilabda-mérkőzés. Békéscsaba, 800 néző. Vezette: Herczeg Péter, Südi Péter.
Békéscsaba: Györkös – Kovács A. 2, Gidai 1, Mihálffy, KOVACSEVICS 6, WALFISCH 8 (4), Szarka. Csere: Popovics (kapus), Zöldi-Tóth 3, Vukajlovics 1, Pintér, Bottó 3, Pénzes. Vezetőedző: Skaliczki László.
Kisvárda: Dzsukeva – Orbán 1, Umanec 1, TRISCSUK 12 (2), MILANOVIC-LITRE 1, Hakunova 3, ROCHA 4. Csere: Triffa (kapus), Szabó V. 1, Dmitrovics 4 (1), Mihovics 1, Radojevics 3, Tarjányi 1, Karacs. Szakmai igazgató: Mátéfi Eszter.
Kiállítások:
6, ill. 10 perc. Hétméteresek: 5/4, ill. 3/3.
Az eredmény alakulása. 4. perc: 1–3; 14. p.: 6–6; 22. p.: 7–12; 26. p.: 10–13; 32. p.: 13–15; 35. p.: 13–19; 44. p.: 15–25; 50. p.: 20–27; 55. p.: 21–30.

Két értékesített hetesgóllal kezdődött a találkozó, 1–1-nél azonban két megingás után már a Kisvárdánál volt az előny, elsősorban Triscsuk okozott kellemetlen perceket, a válogatott játékos a 7. percben már négy gólnál tartott. Hazai oldalon Walfisch Mercédesz iparkodott a gólgyártásban. Jól tartotta magát védekezésben a lila-fehér együttes, amely az első tíz percben tapadt vendégére. A volt békéscsabai Szabó Valériával magasított a falon Mátéfi Eszter, így ha nem is átlövésekkel, de faultokkal, kiharcolt és értékesített hetesekkel így is eredményesnek bizonyultak a nagyon harcosan, szívósan küzdő lilák, sőt, a 14. percben Zöldi-Tóth ki is egyenlített. Pillanatok alatt ritmust váltott a Kisvárda, amely újból magához ragadta a kezdeményezést, de elhúzni nem tudott. Először Skaliczki László kért időt, de nem feltétlenül azért, mert elégedetlen lett volna lányai teljesítményével.
Ha csak kicsivel pontosabbak Kovacsevicsék támadásban, még szorosabb az eredmény. A 20. percben először mutatott háromgólos különbséget az eredményjelző, a labdaeladások sokba kerültek, a villámléptű brazil Rocha kíméletlen pontossággal értékesítette az indításokat. A 4–0-ás kisvárdai roham után 7–12-nél ismét Skaliczki kért időt. Hat perc elteltével Zöldi-Tóth törte meg a hazai gólcsendet, de nem kellett sokat várni az újabb találatokra, nem tört meg a csabai együttes, sikerült ötről három gólra visszazárkóznia. Úgy mehettek pihenőre, hogy még teljesen nyílt maradt a mérkőzés.
A második félidő legelején szűkített a hátrányán a Békéscsaba, de a két gólra hamarjában hárommal válaszolt a szabolcsi együttes. Hullámvölgybe került az Előre, sorra kimaradtak a lehetőségek, nem úgy a másik kapunál és már a játékrész első harmadában kezdett tekintélyessé hízni a várdaiak előnye. Pontosan nyolc perc elteltével láthattunk újra csabai találatot, de Walfisch megmozdulása után sem tért vissza az első félidőben látott nagy lendület, bár az igyekezet ekkor is megvolt. Nem csökkentette a tempót a Kisvárda, a lilák viszont már nem tudtak kellőképpen újra felpörögni. A végén már koncentrációs hibák is jelentkeztek hazai oldalon, ami a túlzott igyekezet számlájára írható.
A Békéscsaba egy félidőn keresztül volt képes tartani magát az esélyesebb, légiósok hadával és sokkal hosszabb kispaddal bíró Kisvárda ellen.

Skaliczki László: – A mérkőzésnek volt olyan szakasza, amikor szépen haladtunk addig, amíg el nem fáradtunk. Pozitív dolgokat láthattunk akkor, amikor a második félidő elején megnyitottuk a védekezésünket.
Mátéfi Eszter: – Örülök a győzelemnek és annak, hogy a legutóbbi hazai vereségünk alkalmával, amit elrontottunk, most kijavítottuk. Sok jó egyéni teljesítmény volt, de nem akarok kiemelni senkit, igazi csapatteljesítménnyel győztünk.

Címlapképünkön: amikor az egykori játszótársak találkoznak. Triffa Ágnes (balra) és Walfisch Mercédesz ezúttal azonban az ellentétes oldalon állt

One thought on “Ha Triscsuk góljait elvesszük…”

1. Gratulálok,hajrá irány a béka segge!Karcsi bácsi,plusz a skala család,na meg fülöp csabika,büszkék lehettek magatokra!!