„Harapott” a megyei triumvirátus

Tizenkétgólos vereséget szenvedett Debrecenben az EUbility Group Békéscsabai Előre NKSE NB I-es női kézilabdacsapata. A 2. forduló keretében lejátszott péntek esti mérkőzésen a különbséget tulajdonképpen az a három játékos jelentette, aki a viharsarki együttesben is megfordult, de most a „Loki” sikereiért hajt.

DVSC-Shäffler–EUbility Group Békéscsabai Előre NKSE 37–25 (17–9)
NB I-es női kézilabda-mérkőzés. Debrecen, 1300 néző. Vezette: Hargitai, Markó.
Debrecen: TRIFFA – VARSÁNYI 5, Deszpotovics 2, Grigel 4 (1), TÓVÍZI 5, Zamfirescu 2, VANTARA-KELEMEN 6. Csere: Szabó D. (kapus), KOVÁCS ANNA 6 (1), Bulath 2, Bordás 1, Szabó P. 1, Borgyos 2, Arany 1. Vezetőedző: Pal Oldrup Jensen.
Békéscsaba: Balog – Kovács Anett 2, VUKAJLOVICS 6, Szögi 4 (2), Zöldi-Tóth 2, WALFISCH 8 (1), Bottó 2. Csere: Binó (kapus), Giricz, Dokovics, M. Agbaba 1, Dombi K., Radovics. Vezetőedző: Horváth Roland.
Kiállítások: 14, ill. 16 perc. Hétméteresek: 2/2, ill. 3/3.
Az eredmény alakulása. 3. perc: 1–1; 7. p.: 4–1; 9. p.: 5–4; 11. p.: 7–4; 17. p.: 9–6; 20. p.: 12–6; 26. p.: 15–7; 33. p.: 19–9; 36. p.: 20–12; 40. p.: 23–13; 45. p.: 27–16; 48. p.: 29–16; 52. p.: 32–21; 56. p.: 33–22.

A hazaiak Tóvízi góljával szereztek vezetést a péntek esti találkozón, amelyre Vukajlovics még válaszolt. A Debreven ezután erősített, és háromgólos előnyre tett szert. A 8. percben Horváth Roland időt kért, próbálta rendezni a sorokat. A folytatásban egy gólra feljött a Békéscsaba, majd ismét háromra növelte előnyét a házigazda együttes. A 14. percben a DVSC mestere is időt kért. Bottó kiállítása után a Loki fokozatosan elhúzott, és a 20. percben már hat góllal vezetett. Nyolc perces békéscsabai gólcsendet tört meg a 23. percben Vukajlovics. A félidő hajrájában a hazai fölény újabb gólokat hozott, így a szünetben nyolc gólos debreceni előnyt mutatott az eredményjelző.
Fordulás után a 33. percben már tíz góllal vezetett a házigazda együttes, amely többször is Triffa gyors indításai után volt eredményes. A játékvezetők a félidő elején sorra adták a két perces kiállításokat. A 40. percben ismét tíz gólos előnyre tett szert a Debrecen. A félidő közepén egy percen belül két csabait is kiállítottak a játékvezetők. A 48. percben tizenhárom gólos Loki vezetésnél időt kért Horváth Roland, hogy próbálja megnyugtatni tanítványait, a mérkőzés hajrájában azonban megtartotta jelentős előnyét a DVSC.
A látottak alapján a Kelet-magyarországi rangadón a hajdúsági gárda megérdemelten nyert a lelkes, de túl sokat hibázó lila-fehérek ellen.

Címlapon: A sikeres rajt után a csabai lányokat gyorsan a földre szállították Debrecenben. Fotó: Milyó Pál