Harmadszor is pont nélkül maradt az ONKC

A tavaszi harmadik bajnoki mérkőzését is elbukta az Orosházi NKC női kézilabdacsapata. Papp László együttese a tavaly még élvonalban szereplő, ám idén szintén nem remeklő Kispest vendégeként szenvedett kétgólos vereséget a péntek esti NB I B-s bajnokin.

Kispest NKK–Orosházi NKC 2523 (16–11)
NB I B-s női kézilabda-mérkőzés. Budapest, 100 néző. Vezette: Földesi, Halász.
Orosháza: BRUNNER – Zsilák 3, Zvolenszky 1, Dancsó, Kamuti 1, Takács F. 3 (1), ANTAL 6. Csere: Tóth S. 2 (1), Tóth L. 1, SOM 1, Vörös 1, HATALA 3, Edző: Papp László. A Kispest legjobb góldobói: Bárdi 9 (2), Fundák 5.
Kiállítások: 8, ill. 8 perc. Hétméteresek: 2/2, ill. 4/2.

A péntek esti találkozón az ötödik helyen álló hazaiak kezdtek jobban, és a 9. percben 6–4-re vezettek. Ekkor Papp László időt kért, de a vendégek nem tudtak közelebb kerülni a Kispesthez. Brunner kapus jól védett, ennek ellenére a félidő végén öt góllal a fővárosiak vezettek.
Fordulás után is tartani tudta három-öt gólos előnyét a fővárosi együttes, a 37. percben 18–14 volt az állás. A folytatásban az orosháziak hetest is hibáztak, és támadásban többször rossz döntést választottak, így a házigazdák tartották az előnyt. A hajrában felzárkóztak az orosháziak, de nem veszélyeztették a Kispest győzelmét.
Papp László: – Küzdelmes mérkőzésen, jó kapusteljesítményt és védekezést láttunk, de a támadásoknál sokat hibáztunk, így vesztesen hagytuk el a pályát.