Három bronzos fogás után harmadik hely

A svédországi Helsingborgban e napokban zajlik a Raw masters erőemelő Európa-bajnokság, amely az idei esztendő első kiemelkedő nemzetközi eseménye. Ezen a tárcsákhoz lépett az Orosházi Toldi SE versenyzője, Bodnár István is, aki kitűnő eredménnyel rukkolt elő.

A rutinos orosházi emelő a masters 2-es kategóriában +120 kg-ban guggolásban 240 kg-ot teljesített, ezzel ebben a számban bronzérmes lett. Fekvenyomásban 180 kg-ig jutott, és szintén harmadikként végzett (csak nehezebb testsúly miatt csúszott le az ezüstéremről).
Felhúzásban 252,5 kg-os is eredménnyel a harmadik helyet szerezte meg. Összetettben 672,5 kg-mal ugyancsak bronzérmet nyert, és itt is csak nehezebb testsúlya miatt csúszott le a dobogó második fokáról.