Három pontot hagyott Gyulán „húsvéti nyuszi”

Rendkívül értékes három ponttal gazdagodott a Termál FC labdarúgócsapata az NB III-as labdarúgó-bajnokság 27. fordulójában. A fürdővárosiak küzdelmes meccsen múlták felül a szívósan harcoló, ugyanakkor büntetőt hibázó Dabast, ezzel sikerült elkerülniük a kiesést jelentő helyekről.

Várfürdő-Gyulai Termál FC–FC Dabas 1–0 (0–0)
NB III-as labdarúgó-mérkőzés. Gyula, 200 néző. Vezette: Nagy Norbert (Kövér Tamás, Szabó Ferenc Szilárd).
Gyula: Harman – Bogdán, Szántó, Zámbori, Pilán – Okos (Gábor-Lukács, 69.), Sipos, Nagy G., Erdős (Lipták, 46.) – Styecz (Máruska, 85.), Balogh M. Edző: Oláh Ferenc.
Dabas: Scheilinger – Sárközi, Eördögh, Makrai, Tóth M. – Surányi, Erős R. (Komróczi, 82.) – Nádházi (Filyó, 70.), Zsolnai, Sós – Takács (Csordás, 69.). Edző: Erős Károly.
Gólszerző: Sipos (88.).

Jó iramban telt az első 45 perc, a pályán végig nagy taktikai csata folyt. Mindkét fél elsősorban a pontrúgásokból veszélyeztetett, de csak egy-egy kapufáig jutott Zsolnai, illetve Nagy Gergely szabadrúgása révén.
A második félidőben is eredménytelenül ostromolták egymás kapuját a csapatok, a vendégek még büntetőből sem tudtak betalálni. A 88. percben ezért meg is bűnhődnek. Balogh Milán a pálya bal oldalon megverte a védőjét, az alapvonal közléből középre gurított és a második hullámban érkező Sipos mintegy 6 méterről a bal felső sarokba, okosan a léc alá belsőzött, 1–0.
Tipikusan egygólos mérkőzés volt, a vendégek elhibázták, a gyulaiak kihasználták a meccslabdájukat.
Jók: Harman, Bogdán, Zámbori, Sipos, Pilán, ill. Sárközi, Makrai, Eördögh
Oláh Ferenc: – Ahogy arra számítottam, egy stabil, hihetetlen fizikai erőket felvonultató csapattal találkoztunk. Ahogy telt az idő, érezni lehetett, hogy aki gólt rúg, az megnyeri a mérkőzést. Mindkét fél küzdött, harcolt, és a végén szerzett találattal, megérdemelten nyertük meg, a rendkívül nehéz találkozót. A mai győzelem a csapategység diadala volt.